Co přinese novela zákona o EET – článek pro Statutárního zástupce firmy

V tištěné podobě magazínu Statutární zástupce firmy ve spolupráci s Nakladatelství FORUM vyšel náš článek na téma Co přinese novela zákona o EET.

Náš kolega Martin Zástěra a Jan Skoupý se zabývali podstatnými změnami, které přináší novela jednoho z nejkontroverznějších zákonů vůbec. Očekává se, že 3. a 4. vlna EET si došlápne na další velkou skupinu podnikatelů a účinnost novely můžeme očekávat v polovině roku 2020. Podnikatelé, kteří do 3. a 4. vlny EET spadají, by se tedy měli připravit na další povinnosti, které jim stát přichystal.

Hlavní změny dle novely zákona o EET

Hlavním cílem novely je zavedení právě 3. a 4. vlny, která byla odložena rozhodnutím Ústavního soudu a postihuje osoby provozující svobodná povolání (lékaři, advokáti, architekti, daňoví poradci, veterináři apod.) nebo osoby podnikající v oblasti dopravy, zemědělství, řemesel a výroby.

V rámci novely se zavádí také “zvláštní režim”, který je určen pro osoby poskytující zdravotní služby, kdy jsou dané služby hrazeny z veřejného zdravotního pojištění. Principem zvláštního režimu je, že osoby, kterým je povoleno evidovat v tomto režimu, tak nebudou činit elektronicky, ale prostřednictvím číslovaného papírového bloku účtenek, který jim předá finanční úřad. Více pak najdete v tištěném magazínu Statutární zástupce firmy.

S přípravou na EET Vám velmi rádi pomůžeme, kontaktujte naše právníky a domluvte si schůzku!

Chcete bližší informace?

601 303 666

info@azlegal.cz

radka-conkova120x120

Jsme k dispozici po - pá, 9 - 18 hodin.

Chcete vyřešit Váš problém? Sjednejte si konzultaci s našimi právníky.


Co přinese novela zákona o EET - článek pro Statutárního zástupce firmy

Ověřené praxí. Pomohou vám uspět v životě
i v podnikání. ZDARMA, včetně našich ebooků. Přihlaste se.

Neodejděte s prázdnou! 
Máme pro vás skvělé tipy.

17123
17129
17131

Kdykoliv se můžete odhlásit. Přihlášením souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů. Samotné ebooky pak najdete zde.

 
Líbí se Vám náš obsah? Prosíme podpořte nás a dejte nám like!