fbpx

Co přinese novela zákona o EET – článek pro Statutárního zástupce firmy

Co přinese novela zákona o EET – článek pro Statutárního zástupce firmy

V tištěné podobě magazínu Statutární zástupce firmy ve spolupráci s Nakladatelství FORUM vyšel náš článek na téma Co přinese novela zákona o EET.

Náš kolega Martin Zástěra a Jan Skoupý se zabývali podstatnými změnami, které přináší novela jednoho z nejkontroverznějších zákonů vůbec. Očekává se, že 3. a 4. vlna EET si došlápne na další velkou skupinu podnikatelů a účinnost novely můžeme očekávat v polovině roku 2020. Podnikatelé, kteří do 3. a 4. vlny EET spadají, by se tedy měli připravit na další povinnosti, které jim stát přichystal.

Hlavní změny dle novely zákona o EET

Hlavním cílem novely je zavedení právě 3. a 4. vlny, která byla odložena rozhodnutím Ústavního soudu a postihuje osoby provozující svobodná povolání (lékaři, advokáti, architekti, daňoví poradci, veterináři apod.) nebo osoby podnikající v oblasti dopravy, zemědělství, řemesel a výroby.

V rámci novely se zavádí také “zvláštní režim”, který je určen pro osoby poskytující zdravotní služby, kdy jsou dané služby hrazeny z veřejného zdravotního pojištění. Principem zvláštního režimu je, že osoby, kterým je povoleno evidovat v tomto režimu, tak nebudou činit elektronicky, ale prostřednictvím číslovaného papírového bloku účtenek, který jim předá finanční úřad. Více pak najdete v tištěném magazínu Statutární zástupce firmy.

S přípravou na EET Vám velmi rádi pomůžeme, kontaktujte naše právníky a domluvte si schůzku!

Můžete nás kontaktovat na infolince 601 303 666 nebo emailu info@azlegal.cz, nebo si můžete požádat o nezávaznou konzultaci vyplněním jednoduchého formuláře a my se Vám ozveme.


Co přinese novela zákona o EET - článek pro Statutárního zástupce firmy

Nenechte se překvapit! Přihlaste se k našim novinkám a získejte ZDARMA zajímavé ebooky!

pravni-rizika-pri-podnikani
12-rad-jak-nenaletet-podvodnikum

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

A také důležité informace, které by Vám něměly uniknout…

Třeba 12 rad, jak nenaletět podvodníkům!

Nebudeme Vám psát moc často a kdykoliv se můžete odhlásit. Samotný e-book pak najdete zde.

 
Líbí se Vám náš obsah? Prosíme podpořte nás a dejte nám like!