Co všechno může vyřešit právník online a kdy to bez osobní schůzky nepůjde?

V dnešní době, kdy díky dostupným technologiím probíhá vyřizování většiny záležitostí vzdáleným způsobem, tedy pomocí různých komunikačních prostředků, se může zdát, že i služby v právním poradenství je možné poskytovat dálkově. V určitých případech tomu tak ale být nemusí a Vy se osobní návštěvě právní kanceláře nevyhnete. Největší výhodou osobního setkání klienta s právníkem je utužení vzájemného vztahu, a samotná návštěva Vám pomůže navodit pocit důvěry a často poskytne i potřebnou psychickou oporu.

Poskytnutí právní služby online x osobní schůzka

Pomocí dálkových komunikačních prostředků lze od právníka získat výklad o právní problematice, která Vás konkrétně zajímá. Buďte však připraveni, že výklad může být spíše obecný, jelikož právník nebude znát specifika Vašeho případu. Klient, který je právním laikem jej totiž zpravidla nedovede odborně popsat takovým způsobem, aby bylo možné učinit konkrétní závěry.

Pro konkrétní a komplexní právní řešení a vyjádření se k Vašemu problému je potřeba právníka navštívit a přinést s sebou dokumentaci týkající se případu, kterou může právník detailně prostudovat a poskytnout v souvislosti s tím kvalitní právní poradenství, které díky tomu bude pro Vás mnohem přínosnější. S tím, že lidé nejsou zpravidla schopni svůj problém odborně analyzovat a podat právníkovi přesné informace, se pojí pro právníka i klienta větší riziko. V důsledku nesprávně interpretovaného problému může totiž právník poskytnout špatnou radu, která by místo pomoci klientovi mohla spíše uškodit. Proto je dobré využít právní služby online spíše v případech, kdy je zadání pro právníka jednoznačné. V opačných případech je pak lepší naopak využít osobní konzultace, která omezí riziko ztráty detailních informací v komunikaci.

Nenechte si uniknout skvělé tipy jako 4000+ našich spokojených uživatelů 

Zajímavé informace, díky kterým se naučíte sami chránit svá práva. Nebudete litovat.

Kdykoliv se můžete odhlásit. Odesláním souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů

 

Při ověření podpisů advokátem na smlouvě se bez osobní schůzky neobejdete

Určitě je velmi výhodné navštívit právníka osobně, pokud podepisujete smlouvu, například kupní smlouvu na nemovitost, nebo jinou listinu. Obzvlášť se konzultaci nevyhýbejte, pokud je již zahrnutá v ceně balíčku služeb, jen proto, že ji považujete za zbytečnou. Právník s Vámi projde jednotlivá ustanovení smlouvy a vysvětlí Vám, co pro Vás znamenají a jaká práva a povinnosti z nich vyplývají. Také můžete dokumenty před zraky právníka přímo podepsat a on Váš podpis na listině úředně ověří, díky čemuž se vyhnete návštěvě další instituce, kde by Vám ověření podpisu udělali.

V čem je komunikace s právníkem online naopak vhodná?

Existují však i případy, kdy se právní služby prostřednictvím dálkových způsobů komunikace poskytovat dají. Mimo situace, kdy konzultujete se svým právním poradcem svůj případ, na kterém dlouhodobě pracuje, a proto jej zná, lze využívat dálkové konzultace v rámci balíčku služeb komplexního právního servisu. Taková služba zahrnuje měsíční paušál práce právníka, kdy si předplatíte určitý počet hodin jeho práce, která může zahrnovat i právní poradenství po telefonu.

Chcete právníka online nebo chcete přijít na osobní schůzku s právníkem? Domluvte se s námi!

Chcete bližší informace?

601 303 666

info@azlegal.cz

radka-conkova120x120

Jsme k dispozici po - pá, 9 - 18 hodin.

Chcete vyřešit Váš problém? Sjednejte si konzultaci s našimi právníky.


Co všechno může vyřešit právník online a kdy to bez osobní schůzky nepůjde?

Ověřené praxí. Pomohou vám uspět v životě
i v podnikání. ZDARMA, včetně našich ebooků. Přihlaste se.

Neodejděte s prázdnou! 
Máme pro vás skvělé tipy.

17123
17129
17131

Kdykoliv se můžete odhlásit. Přihlášením souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů. Samotné ebooky pak najdete zde.

 
Líbí se Vám náš obsah? Prosíme podpořte nás a dejte nám like!