Firmy, řešte své pohledávky včas! Vyhnete se druhotné platební neschopnosti

Lze předejít dluhům svého obchodního partnera?

Přestože se v současnosti (2018) tuzemské ekonomice nevídaně daří, část podnikatelů stále nezvládá plnit své závazky. Proto před sjednáváním smlouvy doporučujeme prověřit finanční situaci svého potenciálního obchodního partnera. Historie solventnosti může sloužit jako významný prediktor schopnosti v budoucnosti plnit své závazky.

Využít můžete volně dostupných údajů na internetu, zejména ty uvedené v obchodním a insolvenčním rejstříku. Případně nahlédnout i do Registru plátců DPH (s institutem nespolehlivého plátce) nebo do placené Centrální evidence exekucí. Za méně významné je rozumné považovat informace na sociálních sítích a ve sdělovacích prostředcích. Pokud po povaha Vašeho podnikání umožňuje (a nepřijdete-li tak o zákazníky) můžete u rizikových subjektů omezit poskytování zboží a služeb „na fakturu“. Mimo to existuje možnost pojištění pohledávek, jež nabízejí finanční instituce.

Druhotná platební neschopnost

Své dluhy řešte bez zbytečného odkladu. V praxi se často stává, že se hlavně drobní podnikatelé do vymáhání svých dospělých pohledávek příliš nehrnou, případně se bojí ztráty odběratele. Čím déle však čekáte, tím menší je pravděpodobnost, že se Vaši pohledávku podaří úspěšně vymoci. Předejdete tomu, aby se Vaše pohledávky staly nedobytnými. Buďte aktivní a dlužníka upomínejte. Pokud to nepomůže, vyhledejte právní pomoc. Riziko druhotné platební neschopnosti je mnohem vyšší, než si většina podnikatelů připouští.

Jak správně řešit pohledávky a další skvělé tipy si nenechá uniknout 4000+ našich spokojených uživatelů 

Kdykoliv se můžete odhlásit. Odesláním souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů

 

Jak nastalé dluhy řešit? Nucené vymožení plnění?

Před využitím nucených institucionálních řešení je rozumné se s dlužníkem pokusit dohodnout na dobrovolném plnění v rámci splátkového kalendáře. Pokud není dluh rozporován, pokuste se o sepsání notářského zápisu. Ideálně se svolením k vykonatelnosti, které umožní jeho využití jako přímého exekučního titulu. V každém případě nezapomeňte na stanovení maximálního času, jež dlužník na splnění má.  Je-li existence či výše povinnosti spornou záležitostí, dalšímu sporu se nevyhnete. Před podáním žaloby zašlete dlužníkovi předžalobní výzvu, abyste v případě úspěšnosti ve sporu mohli nejen vymáhat pohledávku samotnou, ale i své účelně vynaložené náklady.

Právník, nebo inkasní agentura

Odborné zastoupení pomůže vymoci dluh efektivněji a s menšími náklady pro věřitele. Jako advokátní kancelář máme se soudním vymáháním pohledávek bohaté zkušenosti. Oproti inkasním agenturám, využívajícím i smlouvu o postoupení pohledávky jinému věřiteli, vymáháme pohledávky přímo pro Vás. Navíc nám, jako právním profesionálům, širší informační rozhled umožňuje vyřešit větší množství problémů než specializované společnosti.

Chcete vymoci dlužné plnění od svých odběratelů? Obraťte se na nás a poskytneme Vám maximální právní servis související nejen s vymáháním pohledávek.

Chcete bližší informace?

601 303 666

info@azlegal.cz

radka-conkova120x120

Jsme k dispozici po - pá, 9 - 18 hodin.

Chcete vyřešit Váš problém? Sjednejte si konzultaci s našimi právníky.


Firmy, řešte své pohledávky včas! Vyhnete se druhotné platební neschopnosti

Ověřené praxí. Pomohou vám uspět v životě
i v podnikání. ZDARMA, včetně našich ebooků. Přihlaste se.

Neodejděte s prázdnou! 
Máme pro vás skvělé tipy.

17123
17129
17131

Kdykoliv se můžete odhlásit. Přihlášením souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů. Samotné ebooky pak najdete zde.

 
Líbí se Vám náš obsah? Prosíme podpořte nás a dejte nám like!