Jak si vybrat nejlepší advokátní kancelář

jak si vybrat advokáta

Pokud řešíte nějaký právní problém a víte, že se budete muset poradit s advokátem, věnujte pečlivou pozornost výběru advokátní kanceláře. Musíte mít na paměti, že úspěšnost případu a řešení problému závisí na Vaší volbě. Při hledání té správné kanceláře byste si měli stanovit kritéria, podle kterých si kancelář vybrat.

Specializace advokáta na to, co potřebujete

Určitě musíte hledat advokátní kancelář podle specializace. Mnoho kanceláří se zaměřuje na určitou právní oblast. Pokud sháníte někoho, kdo Vás zastoupí při obhajobě v trestním řízení, bude nelogické jít shánět pomoc do advokátní kanceláře, která je zaměřená pouze na obchodní právo a právní služby pro firmy. Existují však i kanceláře, které poskytují právní služby ve většině právních oborů. To potom většinou znamená, že v rámci jedné advokátní kanceláře působí více právníků a specialistů, kdy se každý z nich se specializuje na určitou právní oblast. Najdete však i jednotlivé advokáty, kteří vykonávají tzv. generální praxi a jsou schopni vám poskytnout profesionální právní služby týkající se různých právních oborů.

Ceny služeb advokátní kanceláře

Jedním z kritérií, na základě kterého si budete vybírat advokátní kancelář, je také cena služeb. Někdy může být těžké pro člověka, který se v právním světě nepohybuje, odhadnout, jaká je přiměřená cena za požadované služby. Navíc se může stát, že cena právního poradenství není stanovená předem, Vy do advokátní kanceláře přijedete a najednou zjistíte, že cena je pro Vás neúměrně vysoká a službu si nemůžete dovolit. Proto je pro vás vždy lepší hledat advokátní kancelář, která ceny svých služeb uvádí předem (alespoň v orientační výši), například na svých internetových stránkách nebo telefonicky, a Vy tak s předstihem budete vědět, co očekávat a na jakou částku se připravit.

Vždy pak záleží na charakteru služby, kterou budete potřebovat, zda dlouhodobé právní zastoupení nebo pouze jednorázovou přípravu smlouvy či jiného dokumentu. Předem uvedená cena však nemusí být fixní a může být dohodnuta dle objemu vykonané práce. Dbejte však na to, aby alespoň cena za konzultaci s právníkem byla předem dohodnuta. Taková konzultace je totiž velmi důležitá pro správné posouzení Vašeho případu. Jedině až po řádném prověření Vám důvěryhodný advokát může sdělit konkrétní cenu, za poskytnuté služby a tato částka by se neměla výrazně lišit od fakturované částky. Seriózní a profesionální advokát Vám odhad ceny bude po posouzení Vašeho případu schopen sdělit. Abyste pak měli možnost porovnání, je také dobré udělat si alespoň základní průzkum trhu a zjistit, kolik si účtují i jiné advokátní kanceláře.

Nenechte si uniknout skvělé tipy jako 4000+ našich spokojených uživatelů 

Zajímavé informace, díky kterým se naučíte sami chránit svá práva. Nebudete litovat.

Kdykoliv se můžete odhlásit. Odesláním souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů

 

Dostupná advokátní kancelář Vám ušetří čas

Při výběru advokátní kanceláře je také dobré brát ohled na vzdálenost a s tím spojené dojíždění. Pokud si vyberete advokátní kancelář z druhého konce republiky, jistě se Vám celkové náklady velmi prodraží. Musíte si uvědomit, že náklady na dojíždění nevzniknou pouze Vám, ale i advokátovi, který by případně musel přijet do místa Vašeho bydliště nebo sídla a třeba Vás zastupoval v soudním řízení.

Recenze advokátní kanceláře a zkušenosti klientů

Konečně, když si vybíráte vhodnou advokátní kancelář pro svůj případ, je dobré zjistit si recenze předchozích nebo stávajících klientů na poskytované právní služby. Někdy je také dobré dát na doporučení známých nebo rodiny, která má se službami určité advokátní kanceláře již nějaké konkrétní zkušenosti. A zpravidla platí, že jestliže se v advokátní kanceláři cítili dobře Vaši známí, budete se tam cítit nejspíš dobře i Vy.

Nezapomeňte na vstřícný přístup a ochotu

Důležitou roli při výběru bude určitě hrát samotný přístup personálu advokátní kanceláře. Dobrý a schopný advokát by si měl uvědomit, v jaké situaci se nacházíte vzhledem k Vašemu problému a podle toho upravit přístup k Vám. Měl by s vámi jednat lidsky a co nejvíc individuálně.

Hledáte advokátní kancelář? Přesvědčte se, že Vám vyjdeme vstříc a pomůžeme vyřešit Vaše záležitosti!

Chcete bližší informace?

601 303 666

info@azlegal.cz

radka-conkova120x120

Jsme k dispozici po - pá, 9 - 18 hodin.

Chcete vyřešit Váš problém? Sjednejte si konzultaci s našimi právníky.


Jak si vybrat nejlepší advokátní kancelář

Ověřené praxí. Pomohou vám uspět v životě
i v podnikání. ZDARMA, včetně našich ebooků. Přihlaste se.

Neodejděte s prázdnou! 
Máme pro vás skvělé tipy.

17123
17129
17131

Kdykoliv se můžete odhlásit. Přihlášením souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů. Samotné ebooky pak najdete zde.

 
Líbí se Vám náš obsah? Prosíme podpořte nás a dejte nám like!