fbpx

Když se chce rozvést jen jeden z partnerů. Řešení sporného rozvodu

zastoupení při rozvodu

Když se chce rozvést jen jeden z partnerů. Řešení sporného rozvodu

Řešení rozvodu v případě, že se chce rozvádět pouze jeden z partnerů, bývá často velmi komplikované. Pokud druhý partner s rozvodem nesouhlasí, musí soud zjišťovat, proč vlastně došlo k rozvratu manželství a často se před soudem pere špinavé prádlo za celou dobu trvání manželství. Proto je vždy ideálním řešením se s partnerem domluvit a vysvětlit mu i negativa, která jsou se sporným rozvodem manželství spojena. Sporný rozvod manželství trvá rovněž mnohem déle, než pokud se dohodnete a je třeba s tím počítat. Pokud ale s partnerem není žádná dohoda možná a třeba s Vámi vůbec nekomunikuje, nezbývá jiné řešení, než kterým je právě sporný rozvod. Jak rozvod probíhá a co vše se před soudem řeší?

Vyřešení péče o děti

Pokud máte nezletilé děti, bude tím prvním, co bude soud zajímat, právě řešení péče o děti a úpravě rodičovské odpovědnosti. Vztahy k dětem řeší soud ještě před tím, než dojde k samotnému řešení rozvodu manželství. Cílem soudu v rámci péče o děti je, aby děti co nejméně strádaly a byla jim rodiči zajištěna co nejlepší možná péče a podmínky pro budoucí rozvoj. Problém nastává v případech, kdy rodiče své děti používají jako zbraň a snaží se tímto způsobem vyvinout nátlak na druhého partnera, kdy pak děti mohou velmi trpět. Před soudem se prokazuje, který z rodičů je schopen se o dítě postarat lépe a i na základě toho pak soud rozhoduje o svěření dětí do péče např. pouze jednoho z rodičů nebo do střídavé péče obou rodičů. Pamatujte však, že je vždy lepší maximální snaha o vyřešení situace bez přílišného zatahování samotných dětí.

Jak probíhá samotný sporný rozvod?

Když dojde k samotnému jednání o rozvodu manželství, posuzuje soud veškeré okolnosti, proč vlastně k rozvratu manželství došlo a zda již není obnova manželského soužití nadále možná. V rámci jednání se pak prokazuje příčina a míra zavinění každým z manželů. Často se stává, že každý z manželů tvrdí něco jiného. Jeden se třeba může i snažit manželství zachránit a druhý naopak bojuje za to, aby bylo manželství rozvedeno co nejrychleji. Soud pak také přihlíží ke skutečnosti, že rozvod by neměl výrazně poškodit druhého z manželů, pokud se chce rozvádět pouze jeden z nich. Výjimkou jsou případy, kdy je druhý z manželů přímým viníkem vzniklé situace, která vedla k rozvodu. Rovněž se mohou objevit i mimořádné okolnosti svědčící ve prospěch trvání manželství a k jednání mohou být zváni různí svědci a celý proces se tak může poměrně značně protáhnout. Počítejte také s tím, že se na jednáních před soudem mohou začít vytahovat záležitosti o případných nevěrách, o tom, kdo komu a jak ublížil a mnoho dalších nepříjemných záležitostí, kde se zde mohou detailně propírat. V takovém případě je velmi dobré, obstarat si pomoc od advokáta, který bude stát po celou dobu jednání po Vašem boku a bude hájit Vaše oprávněné zájmy a minimalizovat případné negativní následky, které mohou být s rozvodem spojeny.

Vypořádání společného majetku manželů

Úspěšně rozvedeným manželstvím však ještě vše nekončí, protože automaticky nedochází k vypořádání společného jmění manželů. Rozvedení manželé mají 3 roky na to, aby si mezi sebou vypořádali společný majetek a ten si rozdělili. Mohou tak nastat další spory, které mohou dále negativním způsobem ovlivňovat psychiku již rozvedených manželů a samozřejmě i jejich dětí. Dobrý právník Vám zase může v celé věci pomoci a celá situace pro Vás bude výrazně snadnější.

Potřebujete pomoci s rozvodem manželství? Neváhejte se obrátit na naši kancelář, kde Vám určitě vyjdeme vstříc a pomůže ochránit Vaše zájmy!

Můžete nás kontaktovat na infolince 601 303 666 nebo emailu info@azlegal.cz, nebo si můžete požádat o nezávaznou konzultaci vyplněním jednoduchého formuláře a my se Vám ozveme.


Když se chce rozvést jen jeden z partnerů. Řešení sporného rozvodu

Nenechte se překvapit! Přihlaste se k našim novinkám a získejte ZDARMA zajímavé ebooky!

pravni-rizika-pri-podnikani
12-rad-jak-nenaletet-podvodnikum

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

A také důležité informace, které by Vám něměly uniknout…

Třeba 12 rad, jak nenaletět podvodníkům!

Nebudeme Vám psát moc často a kdykoliv se můžete odhlásit. Samotný e-book pak najdete zde.

 
Líbí se Vám náš obsah? Prosíme podpořte nás a dejte nám like!