Když se chce rozvést jen jeden z partnerů. Řešení sporného rozvodu

zastoupení při rozvodu

Řešení rozvodu v případě, že se chce rozvádět pouze jeden z partnerů, bývá často velmi komplikované. Pokud druhý partner s rozvodem nesouhlasí, musí soud zjišťovat, proč vlastně došlo k rozvratu manželství a často se před soudem pere špinavé prádlo za celou dobu trvání manželství. Proto je vždy ideálním řešením se s partnerem domluvit a vysvětlit mu i negativa, která jsou se sporným rozvodem manželství spojena. Sporný rozvod manželství trvá rovněž mnohem déle, než pokud se dohodnete a je třeba s tím počítat. Pokud ale s partnerem není žádná dohoda možná a třeba s Vámi vůbec nekomunikuje, nezbývá jiné řešení, než kterým je právě sporný rozvod. Jak rozvod probíhá a co vše se před soudem řeší?

Vyřešení péče o děti

Pokud máte nezletilé děti, bude tím prvním, co bude soud zajímat, právě řešení péče o děti a úpravě rodičovské odpovědnosti. Vztahy k dětem řeší soud ještě před tím, než dojde k samotnému řešení rozvodu manželství. Cílem soudu v rámci péče o děti je, aby děti co nejméně strádaly a byla jim rodiči zajištěna co nejlepší možná péče a podmínky pro budoucí rozvoj. Problém nastává v případech, kdy rodiče své děti používají jako zbraň a snaží se tímto způsobem vyvinout nátlak na druhého partnera, kdy pak děti mohou velmi trpět. Před soudem se prokazuje, který z rodičů je schopen se o dítě postarat lépe a i na základě toho pak soud rozhoduje o svěření dětí do péče např. pouze jednoho z rodičů nebo do střídavé péče obou rodičů. Pamatujte však, že je vždy lepší maximální snaha o vyřešení situace bez přílišného zatahování samotných dětí.

Jak probíhá samotný sporný rozvod?

Když dojde k samotnému jednání o rozvodu manželství, posuzuje soud veškeré okolnosti, proč vlastně k rozvratu manželství došlo a zda již není obnova manželského soužití nadále možná. V rámci jednání se pak prokazuje příčina a míra zavinění každým z manželů. Často se stává, že každý z manželů tvrdí něco jiného. Jeden se třeba může i snažit manželství zachránit a druhý naopak bojuje za to, aby bylo manželství rozvedeno co nejrychleji. Soud pak také přihlíží ke skutečnosti, že rozvod by neměl výrazně poškodit druhého z manželů, pokud se chce rozvádět pouze jeden z nich.

Naše tipy z rodinného práva a dalších oblastí si nenechá ujít již 4000+ spokojených uživatelů 

Kdykoliv se můžete odhlásit. Odesláním souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů

 

Výjimkou jsou případy, kdy je druhý z manželů přímým viníkem vzniklé situace, která vedla k rozvodu. Rovněž se mohou objevit i mimořádné okolnosti svědčící ve prospěch trvání manželství a k jednání mohou být zváni různí svědci a celý proces se tak může poměrně značně protáhnout. Počítejte také s tím, že se na jednáních před soudem mohou začít vytahovat záležitosti o případných nevěrách, o tom, kdo komu a jak ublížil a mnoho dalších nepříjemných záležitostí, kde se zde mohou detailně propírat. V takovém případě je velmi dobré, obstarat si pomoc od advokáta, který bude stát po celou dobu jednání po Vašem boku a bude hájit Vaše oprávněné zájmy a minimalizovat případné negativní následky, které mohou být s rozvodem spojeny.

Vypořádání společného majetku manželů

Úspěšně rozvedeným manželstvím však ještě vše nekončí, protože automaticky nedochází k vypořádání společného jmění manželů. Rozvedení manželé mají 3 roky na to, aby si mezi sebou vypořádali společný majetek a ten si rozdělili. Mohou tak nastat další spory, které mohou dále negativním způsobem ovlivňovat psychiku již rozvedených manželů a samozřejmě i jejich dětí. Dobrý právník Vám zase může v celé věci pomoci a celá situace pro Vás bude výrazně snadnější.

Proč je lepší se s partnerem dohodnout?

Potřebujete pomoci s rozvodem manželství? Neváhejte se obrátit na naši kancelář, kde Vám určitě vyjdeme vstříc a pomůže ochránit Vaše zájmy!

Chcete bližší informace?

601 303 666

info@azlegal.cz

radka-conkova120x120

Jsme k dispozici po - pá, 9 - 18 hodin.

Chcete vyřešit Váš problém? Sjednejte si konzultaci s našimi právníky.


Když se chce rozvést jen jeden z partnerů. Řešení sporného rozvodu

Ověřené praxí. Pomohou vám uspět v životě
i v podnikání. ZDARMA, včetně našich ebooků. Přihlaste se.

Neodejděte s prázdnou! 
Máme pro vás skvělé tipy.

17123
17129
17131

Kdykoliv se můžete odhlásit. Přihlášením souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů. Samotné ebooky pak najdete zde.

 
Líbí se Vám náš obsah? Prosíme podpořte nás a dejte nám like!