fbpx

Manžel mě bije, co mám dělat?

domácí násilí

Manžel mě bije, co mám dělat?

Téma domácího násilí je v České republice spíše zapovězené, nicméně to bohužel neznamená, že málo časté. V případě, že se stanete obětí takového jednání je dobré ihned zavolat Policii ČR a podat trestní oznámení. Policie má pravomoc manžela vykázat po dobu až 10 dní z bytu. Vy máte v této době čas podniknout potřebná opatření a právní kroky, které vám pomohou se z této situace dostat.

Vyživovací povinnost manžela vůči vám i vašim dětem

Pokud se rozhodnete od partnera odejít, trvá jeho vyživovací povinnost vůči dětem a dokud jste manželé tak i vůči vám. V době vykázání manžela z bytu, je dobré si najít náhradní bydlení, kam bude možné se uchýlit a kde vás manžel nebude hledat. Jednou z možností je pak podání návrhu na svěření dětí do péče a na stanovení výživného a žalobu o výživné manželky. Dalším naším doporučením je včasné kontaktování orgánu péče o dítě v místě vašeho bydliště, popřípadě organizace pomáhající obětem domácího násilí, kde vám dají konkrétní informace a rady, případně pomohou se sepsáním návrhu.

Celá problematika bude kromě právníka také směřovat na psychology, kteří vám mohou pomoci v průběhu rozvodového řízení a zodpovědět otázky, kterých určitě máte spoustu. Hrají zde velkou roli osobnostní rysy oběti i násilníka, též prostředí, ve kterém se aktéři pohybují.

Situaci rozhodně řešte a nenechte se zastrašovat

Mnohdy se setkáváme s klienty, kteří se za svou situaci dokonce styděli, a nechali zajít násilí až tak daleko, že museli vyhledávat lékařskou pomoc nebo násilí začalo být pácháno i na dětech. Taková situace je extrémně nepříjemná a smutná a odborná pomoc vám zde může ušetřit další starosti a vše vyřešit relativně včas. Pokud tedy potřebujete pomoci s přípravou žaloby, s rozvodovým řízením a návrhem na svěření dětí do vaší péče, kontaktujte naši advokátní kancelář, kde se vám bude přednostně věnovat odborný právní poradce.

V případě, že jste se i vy stali obětí domácího násilí, neváhejte se na nás obrátit, rádi vám pomůžeme s veškerými právními záležitostmi!

Můžete nás kontaktovat na infolince 601 303 666 nebo emailu info@azlegal.cz, nebo si můžete požádat o nezávaznou konzultaci vyplněním jednoduchého formuláře a my se Vám ozveme.


Manžel mě bije, co mám dělat?

Nenechte se překvapit! Přihlaste se k našim novinkám a získejte ZDARMA zajímavé ebooky!

pravni-rizika-pri-podnikani
12-rad-jak-nenaletet-podvodnikum

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

A také důležité informace, které by Vám něměly uniknout…

Třeba 12 rad, jak nenaletět podvodníkům!

Nebudeme Vám psát moc často a kdykoliv se můžete odhlásit. Samotný e-book pak najdete zde.

 
Líbí se Vám náš obsah? Prosíme podpořte nás a dejte nám like!