Manžel mě bije, co mám dělat?

domácí násilí

Téma domácího násilí je v České republice spíše zapovězené, nicméně to bohužel neznamená, že málo časté. V případě, že se stanete obětí takového jednání je dobré ihned zavolat Policii ČR a podat trestní oznámení. Policie má pravomoc manžela vykázat po dobu až 10 dní z bytu. Vy máte v této době čas podniknout potřebná opatření a právní kroky, které vám pomohou se z této situace dostat.

Vyživovací povinnost manžela vůči vám i vašim dětem

Pokud se rozhodnete od partnera odejít, trvá jeho vyživovací povinnost vůči dětem a dokud jste manželé tak i vůči vám. V době vykázání manžela z bytu, je dobré si najít náhradní bydlení, kam bude možné se uchýlit a kde vás manžel nebude hledat. Jednou z možností je pak podání návrhu na svěření dětí do péče a na stanovení výživného a žalobu o výživné manželky. Dalším naším doporučením je včasné kontaktování orgánu péče o dítě v místě vašeho bydliště, popřípadě organizace pomáhající obětem domácího násilí, kde vám dají konkrétní informace a rady, případně pomohou se sepsáním návrhu.

Celá problematika bude kromě právníka také směřovat na psychology, kteří vám mohou pomoci v průběhu rozvodového řízení a zodpovědět otázky, kterých určitě máte spoustu. Hrají zde velkou roli osobnostní rysy oběti i násilníka, též prostředí, ve kterém se aktéři pohybují.

Naše tipy z rodinného práva a dalších oblastí si nenechá ujít již 4000+ spokojených uživatelů 

Kdykoliv se můžete odhlásit. Odesláním souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů

 

Situaci rozhodně řešte a nenechte se zastrašovat

Mnohdy se setkáváme s klienty, kteří se za svou situaci dokonce styděli, a nechali zajít násilí až tak daleko, že museli vyhledávat lékařskou pomoc nebo násilí začalo být pácháno i na dětech. Taková situace je extrémně nepříjemná a smutná a odborná pomoc vám zde může ušetřit další starosti a vše vyřešit relativně včas. Pokud tedy potřebujete pomoci s přípravou žaloby, s rozvodovým řízením a návrhem na svěření dětí do vaší péče, kontaktujte naši advokátní kancelář, kde se vám bude přednostně věnovat odborný právní poradce.

V případě, že jste se i vy stali obětí domácího násilí, neváhejte se na nás obrátit, rádi vám pomůžeme s veškerými právními záležitostmi!

Chcete bližší informace?

601 303 666

info@azlegal.cz

radka-conkova120x120

Jsme k dispozici po - pá, 9 - 18 hodin.

Chcete vyřešit Váš problém? Sjednejte si konzultaci s našimi právníky.


Manžel mě bije, co mám dělat?

Ověřené praxí. Pomohou vám uspět v životě
i v podnikání. ZDARMA, včetně našich ebooků. Přihlaste se.

Neodejděte s prázdnou! 
Máme pro vás skvělé tipy.

17123
17129
17131

Kdykoliv se můžete odhlásit. Přihlášením souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů. Samotné ebooky pak najdete zde.

 
Líbí se Vám náš obsah? Prosíme podpořte nás a dejte nám like!