Nevyplacené pojistné plnění z pojištění aneb když si paní Květa sjednala exkluzivní pojištění

Paní Květa si od sousedky nechala doporučit nejmenovanou pojišťovnu, která nabízela nejvýhodnější pojištění majetku na trhu. Vzhledem k příznivé ceně se rozhodla využít Exclusive verzi za zvýhodněnou sezónní cenu.

Velmi brzy došlo k pojistné události a vykradení garáže

Po půl roce se bohužel stalo to, že pojištěnou garáž našla paní Květa téměř ve stavu, v jakém ji kupovala – prázdnou! Z garáže zmizelo všechno – zahradní nářadí, pila, sekačka, nářadí jejího manžela, zbrusu nová kola od auta, cyklistické vybavení i lyžařské vybavení dcery. Paní Květa však zůstala ledově klidná – má přece pojištění, a dokonce ještě v Exclusive verzi. Zavolala na policii, ti přijeli a začali „vyšetřovat“. Vrata garáže měla zámek, ale převážně jsou ovládána dálkovým ovládáním. Vizuálně na samotných vratech ani zámku nebylo policií zjištěno žádné poškození. Nutno však dodat, že zámek na podrobnou expertizu neposlali a ani záznamem z blízké kamery se nezabývali. Pouze konstatovali, že k vloupání došlo nezjištěným způsobem.

Hlášení pojistné události na pojišťovně

Paní Květa se vydala bez zbytečného odkladu na pojišťovnu nahlásit krádež jako pojistnou událost a doložila záznam z policie, doklady k ukradeným věcem a další dokumenty. Pojišťovna se několik týdnů paní Květě vůbec neozývala. Nakonec ji přišel dopis, že jelikož k vniknutí do garáže došlo nezjištěným způsobem, pojišťovna jí nenahradí nic z odcizených věcí a došlo k zamítnutí pojistného plnění. Paní Květa nemohla popadnout dech. Škoda převyšovala 100 tisíc korun a s peněžní kompenzací od pojišťovny počítala. Rozhodla se tedy obrátit na soud.

Nenechte si uniknout skvělé tipy jako 4000+ našich spokojených uživatelů 

Zajímavé informace, díky kterým se naučíte sami chránit svá práva. Nebudete litovat.

Kdykoliv se můžete odhlásit. Odesláním souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů

 

Soud prvního stupně rozhodl v neprospěch paní Květy

Soud prvního stupně paní Květě však k jejímu neprospěchu sdělil, že v Obchodních podmínkách pojišťovny bylo jasně napsáno, že ve vyjmenovaných situacích plnění může odmítnout. Bylo jí sděleno, že je bohužel její chyba, že si 30ti stránkové Obchodní podmínky pečlivě nepřečetla, a že má vysokoškolský titul a měla si je pečlivě pročíst.

Odvolací soud se naštěstí postavil na stranu paní Květy

Paní Květa se však nenechala odbít. Vyhledala právní pomoc a za odborné asistence advokáta se rozhodla pokračovat v cestě za získáním peněz, o kterých byla přesvědčena, že na ně má nárok. Spolu se svým právním zástupcem připravili odvolání a odvolací soud naštěstí rozhodl v její prospěch. Paní Květa dostala plnou finanční náhradu odcizených věcí i náhradu nákladů právního zastoupení. Kromě toho ale získala velké ponaučení, že nic není předem ztraceno, a že s odbornou pomocí se dá zvrátit nejedna špatná situace.

Doporučení: dobře si vyberte pojišťovnu a trvejte na svých právech

Některé pojišťovny, které na trhu působí, se snaží využít veškerých možných kliček, aby když přijde na pojistnou událost, nemusely plnit vůbec nebo pojistné plnění zkrátily. Na první pohled lákavá nabídka pojištění za drobou cenu a přízviska jako TOP, Exclusive nebo Diamant, ale nemusí znamenat vůbec nic. Často se o svá práva musíte přihlásit. S dobrým právníkem však mohou být vaše šance na úspěch výrazně vyšší.

Stalo se vám něco podobného? Odmítla vám pojišťovna vyplatit pojistné plnění nebo vám ho zkrátila? Obraťte se na nás, rádi se na váš případ podíváme!

Chcete bližší informace?

601 303 666

info@azlegal.cz

radka-conkova120x120

Jsme k dispozici po - pá, 9 - 18 hodin.

Chcete vyřešit Váš problém? Sjednejte si konzultaci s našimi právníky.


Nevyplacené pojistné plnění z pojištění aneb když si paní Květa sjednala exkluzivní pojištění

Ověřené praxí. Pomohou vám uspět v životě
i v podnikání. ZDARMA, včetně našich ebooků. Přihlaste se.

Neodejděte s prázdnou! 
Máme pro vás skvělé tipy.

17123
17129
17131

Kdykoliv se můžete odhlásit. Přihlášením souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů. Samotné ebooky pak najdete zde.

 
Líbí se Vám náš obsah? Prosíme podpořte nás a dejte nám like!