Pojištění proti pokutám nemusí být to pravé. Raději využijte služeb advokáta!

řešení pokut

Pokud se chcete vyhnout placení pokuty za rychlou jízdu či jiný dopravní přestupek, není vhodné vydávat se cestou pojištění proti pokutám – nyní vás totiž takový přestupek může stát víc, než byste čekali.

Proč to vůbec někdo nabízí?

Na pojištění proti pokutám se dnes dá docela dobře vydělat. Ti, kteří tuto službu poskytují, si od řidičů nechávají platit určitý roční paušál, a pokud se během tohoto roku řidič dopustí přestupku, za který by měl platit pokutu spolu se stržením bodů, pak ho budou v přestupkovém řízení zastupovat. Celé to konkrétně proběhne tak, že budou řízení pořád zdržovat nesmyslnými požadavky, dokud se vše zkrátka nepromlčí, nebo neustálým napadáním důkazů způsobí, že se případ stane neprůkazným a bude muset být odložen. Někteří dokonce tuto službu nabízí s tím, že v případě neúspěchu v řízení, pokutu uhradí sami.

V čem je tedy háček

Zdá se to výhodné, že? Ale nenechte se mýlit! Podle Nejvyššího správního soudu (NSS) může být řidičem uzavřené pojištění proti pokutám považováno za přitěžující okolnost – takový řidič tak musí u správního řízení počítat s větší přísností úřadů, které mu tak mohou udělit daleko vyšší sankci.

Správní úřady i soudy totiž považují toto jednání za přímý ukazatel toho, že tato osoba již předem ví nebo počítá s tím, že pravidla silničního provozu poruší, a že díky tomuto pojištění nebude stižena žádnou sankcí. Podle správních soudů – nyní s posvěcením NSS – je toto jednání řidičů pro společnost vysoce nebezpečné a ohrožuje život, zdraví a majetek ostatních účastníků silničního provozu. Proto může být v případě správního řízení tato skutečnost u dané osoby hodnocena jako okolnost přitěžující.

Nenechte si uniknout skvělé tipy jako 4000+ našich spokojených uživatelů 

Zajímavé informace, díky kterým se naučíte sami chránit svá práva. Nebudete litovat.

Kdykoliv se můžete odhlásit. Odesláním souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů

 

A vzhledem k tomu, že mnohé orgány správního řízení považují praktiky subjektů poskytujících toto pojištění proti pokutám přímo za hyenismus, lze předpokládat, že tomu tak ve většině případů skutečně bude. Navíc, u promlčecí doby došlo postupně k jejímu prodloužení, takže jejich “vyšumění do ztracena” už také nebude tak jednoduché, ne-li nemožné.

Neetický postoj poskytovatelů pojištění proti pokutám

Dalším důvodem, proč se pojištění proti pokutám vyhnout, je jejich zjevná neetičnost – nejedná se totiž o uznatelnou podobu pojištění, tato služba tak nemůže být poskytována pojišťovnami, které na rozdíl od těchto „poskytovatelů“ podléhají kontrole České národní banky. Někteří poskytovatelé tohoto „pojištění“ se však jako pojišťovny na svých webových stránkách často prezentují a tím klamou svoje potenciální klienty.

Neetického chování se ale dopouští i tím, že k tomuto značně nestandardnímu zastupování ve správním řízení dochází zpravidla tak, že přistižený řidič musí nutně trvat na vyřízení věci ve správním řízení a jakmile mu přijde vyrozumění o jeho zahájení, přepošle ho poskytovatelům pojištění spolu s plnou mocí a oni už vše „vyřeší“. To však do značné míry připomíná poskytování právní pomoci za úplatu, což však mohou ze zákona činit pouze advokáti.

Řešení přestupků s advokátem bude lepší

S právním zastoupením vám podobné nepříjemnosti nehrozí. Advokát vám poskytne kvalitní právní pomoc a budete vědět jasně, jak na tom jste. A protože je uzavření pojištění proti pokutám nyní přičítáno jako přitěžující okolnost, nebude vám v případě využití služeb advokáta hrozit ve správním řízení ani zdaleka tak vysoká sankce jako v případě tohoto „pojištění“.

Řešíte pokutu za dopravní přestupek? Obraťte se na nás!

Chcete bližší informace?

601 303 666

info@azlegal.cz

radka-conkova120x120

Jsme k dispozici po - pá, 9 - 18 hodin.

Chcete vyřešit Váš problém? Sjednejte si konzultaci s našimi právníky.


Pojištění proti pokutám nemusí být to pravé. Raději využijte služeb advokáta!

Ověřené praxí. Pomohou vám uspět v životě
i v podnikání. ZDARMA, včetně našich ebooků. Přihlaste se.

Neodejděte s prázdnou! 
Máme pro vás skvělé tipy.

17123
17129
17131

Kdykoliv se můžete odhlásit. Přihlášením souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů. Samotné ebooky pak najdete zde.

 
Líbí se Vám náš obsah? Prosíme podpořte nás a dejte nám like!