Rejstřík trestů

Rejstřík trestů je evidence vedená ministerstvem spravedlnosti, ve které nalezneme seznam osob odsouzených soudy v trestním řízení a seznam skutečností souvisejících s trestním řízením. Výpis z rejstříku trestů slouží k prokazování bezúhonnosti občanů. Informace uvedené v rejstříku trestů jsou důležité nejen pro trestní řízení, ale i pro řízení občanskoprávní nebo správní.

V rejstříku trestů nalezneme pravomocná odsouzení, která jsou do rejstříku zapisovány prostřednictvím ohlášení soudů pomocí trestních listů. Jedná se například údaje, které identifikují odsouzeného a jeho trestní věc. Konkrétně jde o údaje o osobě odsouzeného, označení soudu (který ve věci rozhodl), spisovou značku dané věci, datum rozhodnutí, číselné označení trestného činu, údaje o uloženém trestu, údaje o uloženém ochranném léčení, údaje o výkonu trestu ochranného opatření apod.

Výpis z rejstříku trestů je např. potřeba i pro zápis jednatele do obchodního rejstříku u společnosti s ručením omezeným, nebo i jiného statutárního orgánu.

Kam chcete pokračovat?

Dejte o tomto pojmu vědět ostatním!


Ověřené praxí. Pomohou vám uspět v životě
i v podnikání. ZDARMA, včetně našich ebooků. Přihlaste se.

Máme pro vás skvělé tipy.

17123
17129
17131

Kdykoliv se můžete odhlásit. Přihlášením souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů. Samotné ebooky pak najdete zde.

 
Líbí se Vám náš obsah? Prosíme podpořte nás a dejte nám like!