Střídavá péče

Střídavá péče je jedna z možností starání se o dítě po rozvodu manželství nebo rozchodu rodičů. U střídavé péče by čas obou rodičů strávený s dítětem měl být srovnatelný. Doba, která je stanovena ve střídání času stráveného s rodiči by měla být stanovena na několik dnů, popřípadě týdnů.

V případě, že rodiče stojí o střídavou péči, je nutné podat návrh na střídavou péči, a to u příslušného okresního soudu. Návrh na střídavou péči by měl obsahovat popis situace (popis navrhovatele, dítěte i druhého rodiče). Dále vztahy v rodině, vztah navrhovatele k dítěti a důvody, proč dítě má být svěřeno do střídavé péče. V návrhu na střídavou péči by měly být mimo jiné uvedeny okolnosti, které nasvědčují tomu, že navrhovatel je schopen se o dítě postarat (po citové, výchovné a hmotné stránce).

Existují základní kritéria, která rozhodnou o tom, zda střídavá péče bude či nebude schválena, a to společná komunikace obou rodičů ohledně výchovy, zachování podobných výchovných postupů, vzájemná tolerance a respekt obou rodičů a v neposlední řadě i vzájemná snaha rodičů o zachování školní a předškolní docházky v jednom místě bydliště.

Kam chcete pokračovat?

Dejte o tomto pojmu vědět ostatním!


Ověřené praxí. Pomohou vám uspět v životě
i v podnikání. ZDARMA, včetně našich ebooků. Přihlaste se.

Máme pro vás skvělé tipy.

17123
17129
17131

Kdykoliv se můžete odhlásit. Přihlášením souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů. Samotné ebooky pak najdete zde.

 
Líbí se Vám náš obsah? Prosíme podpořte nás a dejte nám like!