Žádost o rozvod

V případě, že Vaše manželství nefunguje a rozhodli jste se rozvést, je třeba podat žádost o rozvod či žalobu o rozvodu manželství. Obsah žádosti o rozvod se bude lišit v závislosti na tom, zda se jedná o rozvod dohodou, tedy nesporný rozvod, kdy se s partnerem na rozvodu a všech náležitostech domluvíte nebo o rozvod sporný, kdy s partnerem není domluva možná.

Žádost o rozvod – dohodou

Pokud se tedy s partnerem dohodnete a dohodnete se rovněž i na vypořádání společného jmění manželů, případně na péči o nezletilé děti (pokud je máte), musí žádost o rozvod obsahovat např. tyto náležitosti: označení místně příslušného soudu, název listiny, údaje manžela a manželky včetně trvalého bydliště a data narození, odůvodnění, ověřené podpisy obou manželů a další nutné náležitosti. Rozvod manželství dohodou musí splňovat některé zákonné povinnosti, bez kterých není možné manželství rozvést. Žádost o rozvod musí být sepsána správně a komplexně, jinak by soud mohl Vaši žádost zbytečně zamítnout. Součástí žádosti o rozvod dohodou pak musí být i dohoda o vypořádání společného jmění manželů.

Žádost o rozvod – sporný rozvod

Oproti žádosti o rozvod dohodou, nebude v případě sporného rozvodu žádost obsahovat podpis druhého partnera, který s rozvodem nemusí souhlasit. Při takovém rozvodu je pak třeba prokázat, že soužití manželů je hluboce, trvale a nenapravitelně rozvráceno a nelze očekávat jeho obnovení. V žádosti je pak třeba uvést veškeré skutečnosti a příčiny, které k rozvodu manželství vedou a připojit i patřičné důkazy.

Kam chcete pokračovat?

Dejte o tomto pojmu vědět ostatním!


Ověřené praxí. Pomohou vám uspět v životě
i v podnikání. ZDARMA, včetně našich ebooků. Přihlaste se.

Máme pro vás skvělé tipy.

17123
17129
17131

Kdykoliv se můžete odhlásit. Přihlášením souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů. Samotné ebooky pak najdete zde.

 
Líbí se Vám náš obsah? Prosíme podpořte nás a dejte nám like!