Fúze a akvizice (M&A)

Pomůžeme dovést vaši transakci do úspěšného konce


Rozrůstá se váš business a chcete koupit jinou společnost nebo naopak chcete ukončit podnikání a rozhodli jste se vaši firmu prodat? Řešíte změnu firemní struktury, která vyžaduje složitější korporátní změny?

Ať již potřebujete cokoliv v oblasti fúzí a akvizic, neváhejte se na nás obrátit. Transakční poradenství děláme velmi rádi, baví nás a máme v něm dlouholeté zkušenosti. Kromě samotného poradenství, analýzy proveditelnosti záměru, přípravy struktury transakce, term sheetu a převodní dokumentace, vás celou transakcí provedeme. Až do úplného konce a bezpečného finančního vyrovnání, eventuálního uplatnění záruk a dalšího.

V případě prodeje firmy dokážeme pomoci s celkovou přípravou firmy na prodej, aby byla pro kupující co možná nejatraktivnější. Dokonce vám můžeme pomoci najít i potenciálního kupujícího nebo investora (pokud se nejedná o prodej celé firmy, ale pouze její části).

Pro kupující zase vybranou firmu pořádně proklepneme, abyste si nekoupili shnilé jablko. Zpracujeme due diligence zprávu i analýzu rizik (Red Flag Report). A samozřejmě se postaráme o to, aby investované finanční prostředky byly chráněny až do úplného konce (prostřednictvím bankovní nebo advokátní úschovy, záruk, zádržného atd.). Kupujícím také můžeme v případě potřeby pomoci i se zajištěním financování celé koupě nebo i vyhledáním spoluinvestora.

To vše a ještě mnohem více díky profesionálnímu týmu našich právníků, daňových poradců a business konzultantů. Neváhejte se nám ozvat a domluvit si konzultaci, na které spolu probereme detail vaší transakce i vašich požadavků.

firemní právník

Orientační přehled a služby v kategorii fúze a akvizice (M&A)


Akvizice společnosti (koupě společnosti)

Pomůžeme vám s akvizicí vybrané společnosti tak, abyste beze stresu prošli úspěšně celým procesem a bez rizik.
dle náročnosti
Více informací

Dohoda o mlčenlivosti (NDA) pro akvizice

Sepíšeme pro vás dohodu o mlčenlivosti (NDA), která ochrání vaše obchodní tajemství či know-how.
dle náročnosti
Více informací

Finanční due diligence

Kupujete společnost a potřebujete zjistit, jak na tom po finanční stránce? Nechte to na nás, uděláme za vás finanční prověrku společnosti a zhodnotíme všechna rizika.
dle náročnosti
Více informací

Fúze společnosti

Provedeme vás celým procesem fúze tak, aby dávala smysl a nastavíme optimální parametry. Propojíme struktury obou společností a sjednotíme jejich činnost.
dle náročnosti
Více informací

Prodej společnosti

Chcete prodat společnost a mít jistotu, že vše proběhne bez potíží? S celým prodejem vám rádi pomůžeme, a to včetně vyhledání investora.
dle náročnosti
Více informací

Právní due diligence

Kvalitní provedení právní due diligence, prověření stavu a potenciálních rizik společnosti ještě před samotnou investicí.
dle náročnosti
Více informací

Příprava společnosti k prodeji

Pokud jste se svoji společnost rozhodli prodat, optimalizujeme strukturu a procesy v ní nastavené tak, abyste ji prodali bez zbytečných obav, co nejdříve a za nejlepší možnou cenu.
dle náročnosti
Více informací

Red Flag Report (zpráva rizik)

Chcete mít jistotu, že vámi vybraná firma je opravdu to, co si chcete koupit? Připravíme vám detailní analýzu rizik a navrhneme, jak je eliminovat.
dle náročnosti
Více informací

Transakční poradenství (M&A poradenství)

Hodláte koupit nebo prodat firmu? Případně stávající firmu transformovat? Nechte to na nás, celý transakční proces připravíme za vás.
dle náročnosti
Více informací

Koncernové smlouvy

Připravíme vám koncernovou smlouvu přesně podle potřeb vašeho podnikání a pomůžeme vám posílit právní jistotu, aby vše optimálně fungovalo.
dle náročnosti
Více informací

Letter of Intent

Připravíme pro vás precizní Letter of Intent, který je v rámci námluv v akvizičním procesu prvním krokem k úspěšné transakci.
dle náročnosti
Více informací

Odštěpení společnosti

Zajistíme pro vás všechny nezbytné služby související s odštěpením a se vznikem nových společností nebo s odštěpením a sloučením v různých kombinacích.
dle náročnosti
Více informací

Přeměny obchodních společností

Vysvětlíme vám, jak na přeměnu vaší společnosti a spolehlivě vás provedeme celým procesem.
dle náročnosti
Více informací

Příprava fúzí a akvizic

Připravujete fúzi nebo akvizici společnosti a chcete, aby vše proběhlo bez potíží? Naši právníci se rádi o celý proces postarají!
dle náročnosti
Více informací

Příprava transakční dokumentace

Připravíme pro vás veškerou dokumentaci spojenou s akvizicí společnosti. Aby eliminovala vaše obavy a rizika.
dle náročnosti
Více informací

Rozštěpení společnosti

Potřebujete rozštěpit společnost, ale nevíte, jak na to? Svěřte se do rukou profesionálů, provedeme vás celým procesem.
dle náročnosti
Více informací

Term Sheet

Pomůžeme vám připravit Term Sheet pro úspěšný start akvizice nebo prodeje firmy.
dle náročnosti
Více informací

Vyhledání investora / vyhledání vhodných investičních příležitostí

Potřebujete finanční injekci pro vaše podnikání? Najdeme vám investora. A investorům naopak zase vhodnou investiční příležitost.
dle náročnosti
Více informací

Úschova kupní ceny při transakci (Escrow)

Pokud prodáváte nebo kupujete společnost, myslete i na bezpečnou úhradu kupní ceny. S naší advokátní úschovou budou vaše peníze v bezpečí.
dle výše kupní ceny
Více informací

Proč se vám právní služby od nás budou líbit?


Bouráme zažité pořádky na poli advokátních kanceláří a právních služeb. Pokud za námi přijdete až v momentě, že něco hoří, uděláme vše, abychom požár uhasili a minimalizovali negativní následky, které pro vás vyplývají. To je v dnešní době standard a tam mnoho advokátních kanceláří končí.

My vás učíme potenciální rizika předvídat, abyste se jim sami mohli zcela vyhnout. A k tomu vám dáme všechny potřebné nástroje.

Rozhodně klientům neříkáme, že něco nejde. Vždy hledáme funkční řešení. A většinou také najdeme. Jsme víc než jen advokáti.

Kvalitní zpracování dokumentů a podání

Při poskytování právních služeb vždy připravujeme naše výstupy na 100 %.

Potřeby klienta jsou pro nás prioritou

Nejdříve zjišťujeme potřeby klienta, aby naše služby splnily očekávání a klient vždy odcházel spokojený.

Neděláme práci napůl

Vždy děláme práci naplno, aby klient dostal řešení, které si zaplatil a výsledek, který od něj očekává.

Řešení vašich potřeb od A do Z

Klientům vždy poskytujeme skutečně funkční řešení. Díky spolupracujícím, prověřeným partnerům i nad rámec právních služeb.

Pracujeme rychle a flexibilně

Právní záležitosti se mohou v čase rychle měnit, na všechny změny rychle a pružně reagujeme.

Také tito klienti a partneři nám důvěřují