Právní služby pro občany a spotřebitele

S čím Vám můžeme pomoci v rámci spotřebitelských sporů a občanských záležitostí?


Myslíte si, že právník je jen pro vyvolené, a že běžní občané mají smůlu a práva se nemohou dovolat? Přesně tento zažitý názor se snažíme změnit a naše právní služby jsou zde i pro běžné občany a spotřebitele!

Klientům nabízíme veškerou pomoc a podporu při jednáních se společnostmi a dalšími osobami, které se na váš úkor snaží obohatit. Vaše zájmy můžeme hájit při jednáních s protistranou i při případném sporu před soudem. Vždy dbáme na zájem klienta, který je často ve sporech s podnikateli tou slabší stranou a má omezené finanční možnosti, jak svoji pozici bránit.

Nezáleží na tom, jestli chcete pomoci s odstoupením od smlouvy, s řešením reklamace, ve sporech s úvěrovými společnostmi, dodavateli služeb i pojišťovnami nebo v úplně jiném ohledu. I vy se můžete obrátit na profesionálního právníka a dostat právo na vaši stranu za velmi rozumnou cenu.

Přehled všech právních služeb pro spotřebitele a občany naleznete níže.

dobrý právník Praha

NEZÁVAZNÁ ÚVODNÍ KONZULTACE


Řešíte jako spotřebitel nepříjemnou situaci s firmou nebo podnikatelem a chcete vědět, jak se můžete bránit? Většina firem disponuje vlastním právníkem nebo dokonce celým právním oddělením. Teď Vám i my nabízíme možnost mít celý právní tým!

Navíc můžete využít zcela nezávazné konzultace, na které specializovaný právník posoudí Váš případ, zjistí Vaše možnosti a navrhne adekvátní řešení.

Popis a ceny vybraných právních služeb pro spotřebitele a občany


Zde naleznete nejčastěji využívané služby, které poptávají naši klienti. Pokud řešíte jiný problém a danou službu jste na našich stránkách nenalezli, neváhejte nás kontaktovat! Rádi se budeme zabývat i Vaším případem a pokusíme se Vám najít nejvhodnější řešení.

Zvýhodněné balíčky právních služeb

Chcete mít jistotu, že si na Vás právník opravdu udělá čas, když přijde krizová situace a budete ho nutně potřebovat? Takovou možnost si zajistíte zakoupením pravidelných předplacených právních služeb. V rámci každého balíčku je předplacený počet hodin, které můžete využít na právní konzultace Vašeho problému, zastoupení právníkem nebo vypracování právní dokumentace. Další hodiny nad rámec předplaceného balíčku pak máte se zvýhodněnou hodinovou sazbou. Seznam balíčku najdete zde.

Kompletní servis a dlouhodobé zastoupení

Řešíte nějaký problém, který vyžaduje právníka či zastoupení advokátem? Pomůžeme Vám i v rámci komunikace s protistranou, kdy veškeré Vaše požadavky na protistranu můžeme řešit formou zastoupení. Ze zkušenosti se firmy většinou nechtějí dostat do soudních sporů, takže pokud dostanou dopis přímo od advokátní kanceláře, často se raději dohodnou a k řešení sporu před soudem vůbec nedojde.

Cena: od 2 490 Kč / hod. nebo jednorázová částka dle náročnosti

Samostatné služby

Nelíbí se Vám zboží nebo služba, které jste si zakoupili? To se může stát a vůbec se nejedná o ojedinělé případy. Bohužel mnohé firmy často využívají neznalosti spotřebitelů a často odstoupení neuznávají, protože bylo šptně sepsáno, posláno pozdě a z dalších jiných důvodů. Pokud se zákazník – spotřebitel nebrání, často se takto firma obohatí na jeho úkor. Vypracujeme pro Vás odstoupení od smlouvy, které bude splňovat veškeré náležitosti a tím zamezíte vzniku prostoru, který by mohla firma využít pro zkrácení Vašich práv.

Cena: od 2 490 Kč

Insolvenční řízení může mnoha lidem pomoci ušetřit velkou část svých dluhů a znovu začít svůj život s čistým finančním štítem. Na základě podkladů získaných od klienta připravíme insolvenční návrh s návrhem na oddlužení a to tak, abychom zajistili co nejvyšší úspěšnost v rámci insolvenčního řízení a minimalizovali negativní dopady na budoucí život klienta a ztrátu majetku.

Cena: od 2 490 Kč

Koupili jste si na internetu zboží nebo službu a máte s prodejcem problémy? Nebyla dodržená slíbená kvalita nebo bylo dodáno pozdě? Prodejce Vám dokonce zboží nebo službu nedodal vůbec? Pomůžeme Vám tuto nepříjemnou situaci vyřešit! Můžeme za Vás převzít veškerou komunikaci s prodejcem, takže bude muset jednat přímo s advokátní kanceláří.

Pokud se nepodaří dohodnout, můžeme připravit žalobu k soudu a v celém řízení Vás zastoupit.

Cena: od 2 490 Kč

Máte problémy s autoservisem? Nebyla Vaše opravena provedena tak, jak měla být? Autoservis si naúčtoval neúměrně vysokou částku za opravu, když jste byli dohodnuti jinak? Toto umíme řešit a i zpětně získat od autoservisu plnění!

V autobazaru Vám naslibovali požadovanou kvalitu auta, ale po zakoupení se na voze začaly objevovat skryté závady? Vylákali na Vás podpis na smlouvách, které jste vůbec podepsat nechtěli? Často se tak stává, že dojde k uzavření nesmyslné smlouvy o pojištění se zahraničními subjekty, které jsou většinou zcela bezcenné, ale v momentě, že odmítnete pojištění platit, začnou po Vás dané částky vymáhat? Pomůžeme Vám se proti těmto nekalým praktikám bránit!

Cena: od 2 490 Kč / hod. nebo jednorázová částka dle náročnosti

Řešíte problémy s bytovým družstvem? Snaží se vedení družstva neoprávněně ukončit Vaše členství z důvodů údajného nesplnění povinností člena družstva a získat tak Vaše právo výhradního užívání bytu? Ve společenství vlastníků jednotek vedete spory s výborem společenství, která Vás krátí na právech plnohodnotného využívání Vaší nemovitosti?

Obraťte se na nás a po posouzení Vašeho případu Vám poradíme, jak celou situaci řešit.

Cena: od 2 490 Kč / hod. nebo jednorázová částka dle náročnosti

Měli jste dovolenou zaplacenou od cestovní kanceláře a cestovní kancelář Vám zájezd neposkytla nebo poskytla, ale v mnohem horší kvalitě, než Vám slíbili? I tyto problémy dokáže naše advokátní kancelář řešit. Můžeme Vám tak pomoci získat vrácení plnění nebo určitou formu kompenzace.

Cena: od 2 490 Kč / hod. nebo jednorázová částka dle náročnosti

Máte dodavatele služeb, se kterým máte podepsanou smlouvu? Dodavatel neplní to, na čem jste se domluvili a co Vám slíbil? Získejte zpět peníze, které jste zaplatili nebo jinou formu kompenzace od dodavatele! Že s Vámi nekomunikuje? Obrátíme se na něj jménem advokátní kanceláře!

Cena: od 2 490 Kč / hod. nebo jednorázová částka dle náročnosti

Mnoho spotřebitelů má v současné době velké problémy s pojišťovnami, které proti spotřebitelům vystupují z pozice silnějšího a často se s ním odmítají bavit. Pokud chce spotřebitel zrušit pojistnou smlouvu, pojišťovna se mu často snaží situaci komplikovat a využívá jakéhokoliv pochybení nebo nedostatku v podané výpovědi a pojistnou smlouvu tak neukončí.

Pokud chcete mít jistotu, že Vaše pojistná smlouva bude opravdu ukončena, vypracujeme pro Vás výpověď pojistné smlouvy, která bude splňovat veškeré zákonné náležitosti a ušetříme Vám možné komplikace a spory s pojišťovnou.

Cena: od 2 990 Kč

Naši klienti často řeší spory s dodavateli energií, kteří mnohdy využívají neznalosti spotřebitele, bez většího upozornění mění obchodní podmínky a ceny svých služeb a spotřebitel se pak často diví, jak je možné, že musí zaplatit velké nedoplatky na energiích nebo má platit mnohem vyšší zálohové platby za energie. Pokud si myslíte, že Váš dodavatel energií pochybil a odmítá se s Vámi domluvit, obraťte se na nás. Posoudíme Váš případ a následně můžeme převzít veškerou komunikaci i jednání s dodavatelem a případně i řešit zastoupení před soudem.

Cena: od 2 490 Kč / hod. nebo jednorázová částka dle náročnosti

Nevycházíte se svými sousedy? Situace je až tak závažná, že Vám velmi komplikuje život? Se sousedy není možné se nijak domluvit? Pokud Vás soused omezuje na Vašich právech, můžete se bránit. Přijďte za námi s Vaším případem v rámci naší nezávazné konzultace a my navhrneme možná řešení vhodná pro Vaši konkrétní situaci.

Cena: od 2 490 Kč / hod. nebo jednorázová částka dle náročnosti

Využili jste některý finanční produkt, ale akorát Vám způsobil komplikace? Kvůli pozdě uhrazené splátce Vám nyní hrozí exekuce a úvěrová společnost Vám naúčtovala obrovské sankce a úroky z prodlení? Banka Vám naúčtovala poplatky, které neměla?

V rámci právních služeb ochrany spotřebitele Vám dokážeme pomoci v mnoha různých situacích, které můžete řešit s finančními společnostmi. V případě potřeby Vás můžeme zastoupit i ve všech souvisejících jednáních i soudních řízeních.

Cena: od 2 490 Kč / hod. nebo jednorázová částka dle náročnosti

Řešit výpověď smlouvy telefonního operátora nebo poskytovatele internetu může být někdy velmi složité. Velké společnosti spotřebitelům totiž cestu k jejich právům často účelově komplikují, na webových stránkách neuvádějí adresy, kam můžete výpověď zaslat a podobně. V rámci našich služeb pomáháme klientům s výpovědí smlouvy s operátorem tak, aby byla podána správně a nebylo možné ji zpochybňovat kvůli různým nedostatkům. Správně podaná výpověď Vám totiž může ušetřit mnoho peněz a problému do budoucna.

Pokud řešíte vážnější rozpory s operátorem, můžeme Vás i v této věci kompletně zastoupit. Využijte naší nezávazné konzultace, kde se dozvíte vše potřebné a Váš případ společně probereme.

Cena: od 2 990 Kč

Kupujete automobil a chcete mít jistotu, že ve smlouvě s autobazarem, autosalonem či prodávající fyzickou osobou bude vše v pořádku a budete mít ošetřena rizika kupní smlouvy i případné vady, které se mohou na autě později projevit? Nechte si provést zhodnocení rizik takové smlouvy právníkem. Můžete tak ušetřit mnoho peněz za případné opravy, které by Vás mohly potkat v případě špatné kupní smlouvy.

Domluvte si nezávaznou konzultaci, na které se budeme podrobně věnovat Vašemu případu!

Cena: od 3 490 Kč

Řešíte dodávku díla od firmy nebo od živnostníka a bojíte se, aby bylo vše v pořádku a nehrozila Vám zbytečná rizika? U smlouvy o dílo např. na rodinný dům může jít o velmi vysoké peněžní částky a je důležité mít veškerá práva a povinnosti ošetřena tak, aby jste nepřišli o peníze. Nechte si udělat zhodnocení rizik smlouvy o dílo od našich právníků, kteří Vám smlouvu podrobně projdou, upozorní Vás na případná rizika a navrhnou změny smlouvy, aby pro Vás byla co nejméně riziková.

Na nezávazné konzultaci se na Váš případ a požadavky můžeme podívat konkrétněji. Domluvte si termín.

Cena: od 2 490 Kč

Myslíte si, že někdo cizí zneužil Vaše údaje a chcete celou situaci řešit a zabránit tak negativním následkům, které by mohly v budoucnu nastat? Mnoho firem v rámci svých kampaní používá údaje zákazníků v rozporu se zákonem. Největší problém však může být, pokud třetí osoba spáchá podvod a na Vaše jméno např. uzavře úvěrovou smlouvu. Poprvé, kdy se o takovém úvěru dozvíte, je, když Vás kontaktuje vymáhací společnost, která po Vás požaduje celý úvěr a s ním spojené sankce, doplatit.

V těchto situacích Vám můžeme pomoci negativní následky minimalizovat a asistovat Vám v průběhu podání trestního oznámení i případného zastoupení před soudem. Kontaktujte nás s Vaším případem a na nezávazné schůzce s Vámi probereme potenciální možnosti řešení a následující postup.

Cena: od 2 490 Kč / hod. nebo jednorázová částka dle náročnosti

Uzavřeli jste smlouvu, kdy protistrana nedodala plnění, ke kterému se zavázala nebo jinak hrubě smlouvu porušila a Vy jste smlouvu vypověděli nebo od smlouvy odstoupili, ale protistrana tento právní úkon nerespektuje? Myslíte si, že smlouvu, kterou jste uzavřeli, může být z určitého důvodu neplatná – např. byla uzavřená v tísni či za nápadně nevýhodných podmínek? Podejte k soudu žalobu, který o neplatnosti smlouvy rozhodne!

Žalobu na neplatnost smlouvy Vám rádi vypracujeme na míru Vašemu případu a Vašim požadvkům. Stačí se domluvit na nezávazné konzultaci s našimi právníky, kteří Vám vše rádi vysvětlí a proberou s Vámi Vaši situaci.

Cena: od 3 990 Kč

Související právní oblasti, které můžete hledat


Velké množství námi poskytovaných právních služeb naleznete na stránce příslušné právní oblasti. To znamená, že např. pokud v kupujete nemovitost, právní služby spojené s řešením nemovitostních obchodů naleznete na stránce oblasti Nemovitosti.

Informace k uvedeným cenám

Veškeré uvedené ceny jsou pouze orientační a konečná cena se může lišit v závislosti na individuálním posouzení případu a jeho složitosti. Konečnou cenu Vám sdělíme ihned po prověření Vašeho případu při první osobní nebo online konzultaci. Podrobné informace k uváděným cenám naleznete na tomto odkazu.

Chcete vědět víc o službách naší advokátní kanceláře?


Také právě od toho jsme tu a vše vám rádi zodpovíme.

601 303 666

info@azlegal.cz

Copy link