Rozvod manželství s právním dohledem může ušetřit mnoho komplikací

V dnešní době končí rozvodem až polovina uzavřených manželství. Rozvod tedy není nic neobvyklého. Může probíhat buď tak, že se manželé na záležitostech ohledně rozvodu dohodnou, anebo jeden z nich s rozvodem nesouhlasí a rozvod bude sporný. Pokud se na záležitostech okolo rozvodu s manželem dohodnete, není potřeba nechat se zastupovat advokátem. Rozvod proběhne v klidném duchu a patnáctiminutové stání u soudu zvládnete i bez zastoupení. To ovšem neznamená, že byste si nemohli návrh dohody nechat sepsat od advokáta. Výsledek bude daleko profesionálnější a vyvarujete se zbytečných chyb, které by mohly řízení zkomplikovat.

Sporný rozvod, když jeden z manželů nesouhlasí

Jiná situace nastane při rozvodu sporném, tedy když s ním jeden z manželů nesouhlasí. Manželství může být totiž rozvedeno, je-li soužití manželů hluboce, trvale a nenapravitelně rozvráceno a nelze očekávat jeho obnovení. U soudu se tedy budou tyto skutečnosti prokazovat, a to může být pro člověka velmi drsné a psychicky náročné. V takovém případě Vám bude advokát pevnou oporou, a proto bude Vaše postavení u rozvodu jistější.

Řešení péče o děti jako první krok

Před rozvodem samotným je nutné nejdříve vyřešit společné děti. Tato oblast je velmi citlivá. Soud bude rozhodovat o péči i o stanovení výše výživného. V této fázi je určitě vhodné nechat se zastoupit advokátem. Pokud je zastoupen advokátem druhý z manželů, rozhodně si nějakého najděte také nebo se může stát, že druhá strana využije Vaší slabší pozice a získá díky tomu výhody. Díky bohatým zkušenostem advokáta s různými strategiemi a argumentací můžete například dosáhnout střídavé péče anebo solidní výše výživného.

Naše tipy z rodinného práva a dalších oblastí si nenechá ujít již 4000+ spokojených uživatelů 

Kdykoliv se můžete odhlásit. Odesláním souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů

 

Vypořádání společného jmění manželů

Další součástí rozvodu je vypořádání společného jmění manželů. Nejedná se ovšem o tak důležitou část, jako je vyřešení záležitostí týkajících se dětí, jelikož soud může manželství rozvést i v případě, že společné jmění není vypořádané. Lze jej vypořádat ještě do tří let po rozvodu, poté nastává právní fikce, že všechny věci, které byly ve společném jmění manželů, se stanou podílovým spoluvlastnictvím bývalých manželů. Advokát se Vám bude při rozvodu jistě hodit i u vypořádání společného jmění. Pokud totiž nastane o vypořádání spor, který přeroste v soudní řízení, mohli byste udělat chybu a připravit se o značný majetek.

Zjišťování příčin rozvodu

Při samotném rozvodovém řízení bude soud zjišťovat, zdali opravdu nastal rozvrat manželství a rovněž příčiny tohoto rozvratu. Při sporném rozvodu lze v této chvíli očekávat velký spor. Jedna ze stran bude ze všech sil argumentovat a dokazovat, že tento rozvrat nastal, naopak ten, kdo si přeje manželství zachovat, bude neoblomně tvrdit, že manželské soužití rozvrácené není. Soudní řízení tak může trvat mnoho měsíců, během kterých bude nutné komunikovat jak se soudem, tak s protistranou. Když se necháte zastoupit advokátem, vyřídí všechny tyto záležitosti za Vás a Vy si ušetříte mnoho starostí. Navíc budete mít stoprocentní jistotu, že veškeré úkony jsou dělány správně.

Advokát u rozvodu může nejen velmi zlepšit vaše šance a posílit Vaši pozici, ale zároveň má i důležitou psychologickou funkci. Rozvod je jistě pro každého velmi stresující záležitostí. Díky advokátovi, který vám bude psychickou oporou, však víte, že se nemusíte z řízení zbytečně stresovat, jelikož v soudní síni i mimo ni vše vyřídí za Vás ve Vašem nejlepším zájmu. Jednou z rolí advokáta je i vystupovat jako rádce a průvodce řízením.

Chcete pomoci s rozvodem? Naši právníci Vás rádi zastoupí a připraví vše potřebné!

Chcete bližší informace?

601 303 666

info@azlegal.cz

radka-conkova120x120

Jsme k dispozici po - pá, 9 - 18 hodin.

Chcete vyřešit Váš problém? Sjednejte si konzultaci s našimi právníky.


Rozvod manželství s právním dohledem může ušetřit mnoho komplikací

Ověřené praxí. Pomohou vám uspět v životě
i v podnikání. ZDARMA, včetně našich ebooků. Přihlaste se.

Neodejděte s prázdnou! 
Máme pro vás skvělé tipy.

17123
17129
17131

Kdykoliv se můžete odhlásit. Přihlášením souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů. Samotné ebooky pak najdete zde.

 
Líbí se Vám náš obsah? Prosíme podpořte nás a dejte nám like!