Hledáme advokátního koncipienta/ku, co se nebojí chodit do lesa

Krásný den, milí koncipienti!

Děkujeme, že jste se rozhodli kliknout a přečíst si tuto naši pohádku. Bude to už přes 6 let, co jsme se rozhodli splnit si sen a začít budovat vlastní advokátní kancelář.

Ne takovou tu obyčejnou, klasickou, zkostnatělou, dinosuaří. To pro nás byla hodně odstrašující podoba kanceláře, kterou jsme se nikdy stát nechtěli. A myslíme, že se nám to daří. Samozřejmě, pořád děláme advokacii, která má své limity a svůj specifický charakter, kdy některé věci zkrátka nezměníme. Ale to ještě neznamená, že to nemůžeme dělat úplně jinak. Jasně, možná si říkáte, že dělat věci “jinak” už je dnes takové klišé. Jenže pro nás ne…

Máme totiž neustále otevřené oči a pořád koukáme na to, co by šlo zlepšit, zefektivnit, kde by nám pomohly technologie, které by nám ušetřily čas. Kde bychom klientům přinesli další přidanou hodnotu. Nejen klasiku, kterou se právní služba už mnohdy stala. Třeba naše klienty, kteří si mohou být vzájemně prospěšní, propojit mezi sebou, pomoci jim rozvíjet se, pomoci splnit jim jejich sny. A tyto sny samozřejmě také ochránit…

Byli jsme jednou z prvních advokátek, která pro své klienty začala natáčet vzdělávací videa. Taková, která jim opravdu pomohla právo lépe a jednoduše pochopit. Rozhodně to pro nás nebyla procházka růžovým sadem poprvé se postavit před kameru. Ale byla to výzva a my ji zvládli. Letos jsem to dotáhli ještě o kus dál a vytvořili jsme celého interaktivního video průvodce právními službami.

Děláme všechno pro to, abychom s klienty vždy mluvili lidskou řečí, nejen právničtinou, kterou sice stále musíme používat při komunikaci se soudy nebo do některých smluv, ale při komunikaci s klienty to zkrátka není úplně to pravé ořechové. Mimochodem tohle byla pro některé kolegy také pořádná výzva. Ale i to jsme zvládli.

Jako jedni z prvních jsme hodně začali šlapat do marketingu. Protože světe div se, na právech vás nenaučí, jak se získávají klienti. A ze zkušenosti vám říkáme, že oni sami nepřijdou a potýká se s tím snad každý samostatně začínající advokát. Je super, když člověk umí napsat neprůstřelnou smlouvu nebo skvělé podání. Když je ale nemáte pro koho napsat, tak to trošku postrádá smysl. A je obrovská škoda, když mnoho velmi šikovných lidí pak kvůli tomu advokacii vzdá a jdou třeba do státní správy (nic proti lidem ve státní správě, ale advokacie se prostě dělá srdcem…).

Takže jsme vyrazili do světa a právní služby začali nabízet takovou formou, která nám dává smysl. A bez toho, aniž by byl právník nebo kancelář vidět, klienti nepřijdou. To je zkrátka fakt. Určitě se nám ještě nepovedlo dovést věci do dokonalosti, ale jsme přesvědčeni, že jsme na té správné cestě a třeba se správnou posilou by se nám to mohlo povést rychleji :-).

Využíváme celou řadu nástrojů, které nám práci usnadňují, od skvělé aplikace na vedení advokátních spisů, přes CRM pro informací o našich klientech, automatizaci až po různé speciální marketingové nástroje.

Snažíme se neustále posouvat kupředu a růst. Náš tým, jako celek, i každý, kdo je jeho součástí. Bez toho, aniž bychom čas od času nevystoupili z komfortní zóny, by se nám to ale nepodařilo. Třeba náš úžasný kolega, který se zuby nehty bránil tomu, jít poprvé dát rozhovor pro Český rozhlas. Nakonec jsme ho ale přemluvili a on to naprosto skvěle zvládnul. A nebylo to o nic těžší, než se třeba poprvé postavit před soudce nebo před místnost plnou lidí na školení. Je to jen o tom, jestli to člověk zvládnout chce nebo ne.

My v AZ LEGAL to rozhodně zvládnout chceme. A zvládneme, protože tak pohádky končí. Jak se říká, kdo se bojí, nesmí do lesa.

My se nebojíme a hledáme parťáka, který to bude mít stejně. Jak to máte vy, nebojíte se?

Co pro vás máme?

 • Dáme vám spoustu prostoru pro osobní růst, vlastní nápady, možnost účastnit se rozvoje kanceláře i vést vlastní projekty.
 • bezva pracovní prostředí a skvělé kolegy, kterým nedělá potíž pomoct
 • Užijete si kontakt s klienty, pravidelnou účast na soudech i přípravu zajímavých podání.
 • Ukážeme vám, jak si vybudovat vlastní jméno v oboru (včetně mediálních výstupů) a poskytneme vám prostředky, abyste to mohli také uskutečnit.
 • Naučíte se, jak získávat klienty a zlepšíte si obchodní a vyjednávací dovednosti.
 • Nebudete mít jednotvárnou agendu.
 • Odnesete si nadstandardní bonusové ohodnocení dle vykonané práce bez omezení horní hranice (běžně 40 000 až 60 000 Kč dle odvedené práce ale klidně i více).
 • Společně se můžeme vrhnout na hledání a aplikaci nových trendů v advokacii.
 • Budete se účastnit naší interní soutěže – Právník měsíce – za mimořádné finanční ohodnocení a fotku na bedně :-) .
 • Pokud si vzájemně sedneme, budete mít možnost budoucího partnerství advokátní kanceláře.
 • možná i občasná práce z domova
 • A takové ty drobnosti jako služební telefon s neomezeným tarifem, počítač a další, o tom asi mluvit nemusíme.

Co na oplátku chceme od vás?

 • Abyste byli loajální, spolehliví a upřímní, u nás si říkáme věci na rovinu. Život je moc krátký, abychom se zbytečně na sebe museli ošklivě dívat.
 • Abyste se nebáli výzev a měli chuť něco dokázat. A když už se bát budete, tak abyste se hecli a chtěli ten strach překonat.
 • Abychom si společně sedli a měli podobnou vizi do budoucna, ale jestli jste se dostali ve čtení až sem, tak to nejspíš nebude problém.
 • Všichni v týmu táhneme za jeden provaz a to stejné potřebujeme i od vás, jinak to prostě nebude fungovat.
 • Abyste si to k nám nechtěli jít jen odsedět, a abyste uměli samostatně pracovat.
 • Zrovna nemáte na stole žádnou práci? Tak zde se otevírá prostor pro vaši iniciativu, vlastní nápady a kreativitu, jak byste ji využili?
 • Abyste neměli nos nahoru, nabubřelých právníků a lidí celkově už je na světě dost nebo ne? :-)

A na závěr přichází naše otázka.
Zaujal vás přístup a vize naší advokátní kanceláře?

Pokud ne, děkujeme za váš čas a přejeme mnoho úspěchů. A pokud anooo? Super! Pojďme si o tom společně popovídat, potkat se na kafíčko a lépe se poznat… Pošlete nám prosím váš životopis na emailovou adresu kariera@azlegal.cz a my se vám ozveme a domluvíme se na osobním setkání. Moc se těšíme!

 • Zajímat se o pozici a poslat životopis
 • Moc rádi se setkáme a probereme možnosti vzájemné spolupráce. Abychom si ale mohli zavolat, budeme potřebovat pár základních údajů.
 • Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

 • https://azlegal.cz/koncipient2/
 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.