fbpx

Ceny právních služeb

Ceny za poskytované právní služby

Cena za poskytnuté právní služby vždy záleží především na dohodě mezi klientem a advokátem. Vždy se snažíme o to, aby cena byla pro klienta transparentní, a aby klient věděl dopředu, kolik zaplatí.

V rámci ceny zohledňujeme konkrétní rozsah a specifikaci požadované právní služby, její časovou náročnost a složitost.

Vypracování standardizovaného dokumentu v naší advokátní kanceláři poskytujeme již od 1 490 Kč vč. DPH a právní služby s hodinovým účtováním poskytujeme již od 1 990 Kč/hod. vč. DPH. Orientační ceny pro konkrétní služby naleznete v jednotlivých sekcích.

Všem našim klientům doporučujeme nezávaznou první osobní či telefonickou konzultaci, na které identifikujeme klientovy požadavky a náročnost celého případu. Na základě zjištěných informací pak společně dohodneme nejvhodnější způsob stanovení odměny.

V případě pravidelného poskytování právních služeb nebo vyššího požadovaného objemu služby poskytujeme klientům speciální cenové nabídky. Také se můžeme domluvit na poskytnutí pravidelných zvýhodněných balíčků právních služeb, v rámci kterých můžete čerpat každý měsíc předem domluvený počet hodin.

právník cena Praha

Požádejte si o nezávaznou konzultaci Vašeho problému!

Na jakém způsobu odměňování se s námi můžete domluvit?

Jednorázová smluvní odměna je dohodnuta pevnou částkou za předem definovaný rozsah právní služby. Tento druh odměny je obvykle sjednáván např. v případě jednorázových právních konzultací nebo sepisu listin (např. nájemní smlouva, insolvenční návrh a podobně).

U hodinové odměny je výše odměny advokáta obvykle sjednána s ohledem na složitost a charakter věci v rozmezí 1 990 Kč až 2 690 Kč vč. DPH za započatou hodinu.

Úkonová odměna je smluvně stanovena za každý specifikovaný úkon poskytnuté právní služby advokáta.

Měsíční paušální odměna je klientem hrazena v dohodnuté výši vždy jednou měsíčně (po dohodě možné hradit i v jiné frekvenci). Tento druh odměny je vhodný apř. v případě poskytování právních služeb podnikatelským subjektům, kteří služeb advokáta využívají pravidelně v určitém rozsahu, který je předem dohodnutý nebo třeba v rozvodových řízeních či trestních věcech.

Podílová odměna se stanovuje procentní sazbou z hodnoty předmětu sporu nebo i jednorázovou částkou, na kterou advokátovi vzniká nárok za předem definovaný výsledek. Podílovou odměnu je možné sjednat např. ve sporech o náhradu škody nebo v rámci vymáhání pohledávek a podobně.

Nad rámec dohodnuté odměny má advokát v souvislosti s poskytním právní služby právo na náhradu účelně vynaložených nákladů, které se řídí vyhláškou ministerstva spravedlnosti č. 177/1996 Sb., advokátní tarif, ve znění novel, pokud nedojde mezi advokátem a klientem k dohodě o jiné výši těchto náhrad.

Předpokládá-li dohodnutý způsob určení odměny advokáta úhradu zálohy, je s poskytováním právní služby započato teprve po zaplacení sjednané zálohy.

V případě, že mezi advokátem a klientem není uzavřena smlouva o poskytování právních služeb, v rámci které je určena výše odměny advokáta, řídí se v tomto směru vztah mezi advokátem a klientem podpůrně vyhláškou Ministerstva spravedlnosti ČR č. 177/1996 Sb., advokátní tarif, ve znění novel.

Potřebujete bližší informace ke službám naší advokátní kanceláře?

S veškerými Vašimi dotazy Vám rádi poradíme. Stačí se obrátit na naši telefonickou infolinku nebo nám napište email.

601 303 666

info@azlegal.cz

Nenechte se překvapit! Přihlaste se k našim novinkám a získejte ZDARMA zajímavé ebooky!

pravni-rizika-pri-podnikani
12-rad-jak-nenaletet-podvodnikum

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

A také důležité informace, které by Vám něměly uniknout…

Třeba 12 rad, jak nenaletět podvodníkům!

Nebudeme Vám psát moc často a kdykoliv se můžete odhlásit. Samotný e-book pak najdete zde.

 
Líbí se Vám náš obsah? Prosíme podpořte nás a dejte nám like!