Ceny právních služeb

A kolik u nás za právní řešení zaplatíte?


Vždy děláme vše pro to, aby pro Vás byla cena co nejvíce transparentní a dopředu jste měli alespoň rámcovou představu, kolik zaplatíte.

Cenu stanovujeme s ohledem na konkrétní rozsah a specifikaci právní služby, kterou požadujete. Také bereme v úvahu, kolik nám celá věc zabere času a jak je složitá.

Vypracování standardizovaného dokumentu v naší advokátní kanceláři získáte již od 1 490 Kč vč. DPH a právní služby s hodinovým účtováním Vám poskytneme  již od 1 990 Kč/hod. vč. DPH. Orientační ceny pro konkrétní služby naleznete v jednotlivých sekcích.

Abychom Vám mohli dát opravdu funkční a kvalitní řešení, vždy nejprve doporučujeme sjednat si úvodní konzultaci. Na té  identifikujeme Vaše požadavky a potřeby, náročnost celého případu a nastíníme Vám řešení. Konzultovat s námi můžete osobně u nás na pobočce, telefonicky nebo přes videohovor. Pokud se Vám zrovna nechce a nebo jste z daleka, nemusíte za námi tedy ani chodit. Jakmile si vše řekneme a Vy budete souhlasit s námi navrženým řešením, domluvíme se na výši odměny a ihned začínáme pracovat.

Když budete budete potřebovat naše služby pravidelně nebo ve větším rozsahu najednou, určitě se domluvíme na nějaké speciální cenové nabídce. Pro pravidelné zákazníky jsme také připravili zvýhodněné balíčky právních služeb, v rámci kterých můžete čerpat každý měsíc předem domluvený počet hodin.

právník cena Praha

Pomůžeme vyřešit Váš problém. Domluvte si konzultaci s našimi právníky.


Můžete se s námi domluvit i na způsobu stanovení ceny za služby


Jednorázová smluvní odměna je dohodnuta pevnou částkou za předem definovaný rozsah právní služby. Tento druh odměny je obvykle sjednáván např. v případě jednorázových právních konzultací nebo sepisu listin (např. nájemní smlouva, insolvenční návrh a podobně).

U hodinové odměny je výše odměny našich specialistů obvykle sjednána s ohledem na složitost a charakter věci v rozmezí 1 990 Kč až 3 490 Kč vč. DPH za započatou hodinu.

Úkonová odměna je smluvně stanovena za každý specifikovaný úkon poskytnuté právní služby.

Měsíční paušální odměna je klientem hrazena v dohodnuté výši vždy jednou měsíčně (po dohodě možné hradit i v jiné frekvenci). Tento druh odměny je vhodný např. pro firmy a podnikatele, kteří právních služeb využívají pravidelně.

Podílová odměna se stanovuje procentní sazbou z hodnoty předmětu sporu nebo i jednorázovou částkou, na kterou nám vzniká nárok za předem definovaný výsledek. Podílovou odměnu si můžeme sjednat např. ve sporech o náhradu škody nebo v rámci vymáhání pohledávek a podobně.

Nad rámec dohodnuté odměny má advokát v souvislosti s poskytním právní služby právo na náhradu účelně vynaložených nákladů, které se řídí vyhláškou ministerstva spravedlnosti č. 177/1996 Sb., advokátní tarif, ve znění novel, pokud nedojde mezi advokátem a klientem k dohodě o jiné výši těchto náhrad.

Předpokládá-li dohodnutý způsob určení odměny advokáta úhradu zálohy, je s poskytováním právní služby započato teprve po zaplacení sjednané zálohy.

V případě, že mezi advokátem a klientem není uzavřena smlouva o poskytování právních služeb, v rámci které je určena výše odměny advokáta, řídí se v tomto směru vztah mezi advokátem a klientem podpůrně vyhláškou Ministerstva spravedlnosti ČR č. 177/1996 Sb., advokátní tarif, ve znění novel.

Potřebujete bližší informace ke službám naší advokátní kanceláře?


S veškerými Vašimi dotazy Vám rádi poradíme. Stačí se obrátit na naši telefonickou infolinku nebo nám napište email.

601 303 666

info@azlegal.cz

Copy link