Kolik stojí právník?

Chtěli byste si objednat službu právníka a zajímá Vás, kolik takový právník stojí? Předně je třeba říci, že většina právníků – advokátů, kteří jsou oprávněni veřejnosti poskytovat právní služby, si s klienty domlouvají za poskytnuté služby smluvní odměnu. Pro advokáta v takovém případě není závazný žádný ceník, kterým by se musel striktně řídit.

Levný právník x drahý právník

Jak už tomu tak bývá téměř u všeho, stejně tak ani drahý právník nemusí být pro klienta tím nejlepším řešením, protože cena za poskytnutou službu ne vždy odpovídá kvalitě poskytnuté právní služby. Stejně tak není možné říci, že levný právník či advokát, který poskytuje své služby za rozumnou cenu, není ve svém oboru profesionál a o Váš případ se postará špatně.

Právníci jsou v menších městech levnější

Pokud jste z menšího města a najedete si místního právníka, který se bude Vašemu případu věnovat, zaplatíte za něj s největší pravděpodobností nižší částku, než když půjdete do renomované právní kanceláře a najmete si špičku oboru. Obecně lze říci, že právníci na menších městech jsou zaměřeni spíše na tzv. generální právní praxi, kdy v podstatě poskytují své služby ve všech právních oblastech a na žádnou z nich se vyloženě nezaměřují.

Větší advokátní kanceláře pak často mívají na každou právní oblast svého odborníka, který se specializuje např. na obchodní právo, rodinné právo, nemovitostní právo nebo na úplně jinou oblast. Pokud tedy využijete službu některé takové advokátní kanceláře a daného specialisty, s velkou pravděpodobností již nějaký podobný případ tomu Vašemu řešil a může využít tyto zkušenosti při Vašem zastupování. Samostatní právníci s generální praxí mohou mít v tomto ohledu trochu nevýhodu, protože když za nimi přijdete se specifičtějším případem, nemusí Vám poskytnout dostatečně kvalitní právní servis.

Nenechte si uniknout skvělé tipy jako 4000+ našich spokojených uživatelů 

Zajímavé informace, díky kterým se naučíte sami chránit svá práva. Nebudete litovat.

Kdykoliv se můžete odhlásit. Odesláním souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů

 

Za odborníka si většinou připlatíte

Smluvní ceny advokátů se odvíjejí od složitosti případu, délce trvání zastoupení a dalších faktorech. Pokud budete potřebovat vyhotovit jednoduchou kupní smlouvu na nemovitost, nemusí být rozdíl mezi cenami jednotlivých právníků tak velký, ale pokud budete potřebovat dlouhodobé právní zastoupení a s advokátem se domluvíte na hodinové sazbě, může se Vám odborník na daný typ práva dost prodražit, protože je rozdíl, jestli jednomu platíte 1 300 Kč na hodinu nebo druhému 4 000 Kč za hodinu.

Vždy je tedy na klientovi, aby si zhodnotil své možnosti a cíle, které od právního zastoupení očekává.

Ceny služeb jednotlivých advokátů se pohybují v rozmezí cca od 1 200 Kč za hodinu až do desítek tisíc Kč u specializovaných odborníků renomovaných nadnárodních advokátních kanceláří.

A jak je to u nás v AZ LEGAL?

Předně se snažíme klientům vycházet vstříc, aby nemuseli platit za úvodní konzultaci jakmile strčí hlavu do dveří, jako to dělají mnohé konkurenční advokátní kanceláře. Věříme, že s klientem je třeba vybudovat dlouhodobý vztah založený na vzájemné důvěře, a to se nepovede, pokud bychom od klienta vyžadovali zaplacení konzultace ještě před tím, než se klient rozhodne, jestli jsou pro něj námi navrhovaná řešení vůbec přijatelná.

Pokud tedy hledáte advokátní kancelář, kde se Vám budou snažit vyjít co nejvíce vstříc, jste u nás na správném místě. Domluvte si s námi konzultaci, na které se vzájemně lépe poznáme.

A abychom byli co nejvíce transparentní, připravili jsme pro klienty orientační ceny jednotlivých právních služeb, které naleznete zde.


Kolik stojí právník?

Ověřené praxí. Pomohou vám uspět v životě
i v podnikání. ZDARMA, včetně našich ebooků. Přihlaste se.

Neodejděte s prázdnou! 
Máme pro vás skvělé tipy.

17123
17129
17131

Kdykoliv se můžete odhlásit. Přihlášením souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů. Samotné ebooky pak najdete zde.

 
Líbí se Vám náš obsah? Prosíme podpořte nás a dejte nám like!