fbpx

Seznam advokátů a jak najít toho správného?

seznam právníků, katalog právníků

Seznam advokátů a jak najít toho správného?

Seznam advokátů s nejaktuálnějšími informace v ČR vede Česká advokátní komora – ČAK. V jejich seznamu najdete veškeré aktivní advokáty, které zde může vyhledávat podle jména nebo lokality. Pokud však nehledáte konkrétního advokáta, seznam advokátů komory Vám zpravidla moc nepomůže a o advokátech Vám neřekne nic moc jiného, než jsou jeho kontaktní údaje.

Proč je důležité si vybrat správného advokáta?

Od výběru advokáta se následně odvíjí i celá úspěšnost případu a řešení Vašeho problému. Zásadou je vybrat si takového advokáta, který se Vám bude snažit vyjít vstříc a bude nabízet kvalitní služby za rozumnou cenu. Málokdo asi hledá takového advokáta, kterému řeknete dobrý den a on už Vám jen za to naúčtuje 10 000 Kč za konzultaci. Kombinace dobré kvality právních služeb a přiměřené ceny je tedy nejspíš to, co hledá většina klientů. Dalším velmi ovlivňujícím faktorem je také dostupnost advokáta. Asi si nebudete chtít vybrat advokátní kancelář v Praze, pokud jste z Ostravy a naopak. Jinak by se Vám totiž dojíždění mohlo výrazně prodražit, finančně i časově.

Důležitá je i flexibilita advokáta

S dostupností jsou spojeny samozřejmě další věci, jako např. flexibilita advokáta. Pokud si vyberete individuálního advokáta, který nemá zázemí advokátní kanceláře s dalšími právníky, může se Vám stát, že komunikace s advokátem bude trochu složitější a ten na Vás nebude mít tolik času. Větší kanceláře s dostatkem pracovníků mohou být v tomto směru výhodou, protože pokud budete zrovna potřebovat nějakou informaci o Vašem případu, bude mnohdy stačit, když se dovoláte jiné odpovědné osobě v advokátní kanceláři.

Advokátní praxe v požadovaném oboru a reference advokátní kanceláře

Vámi vybraný advokát by měl mít požadovanou praxi v oboru, jaký poptáváte. Jedině tak je schopen připravit pro Vás to nejlepší možné řešení a postup.

Zajisté je dobré zvolit advokáta s kladnými recenzemi a zkušenostmi. Můžete se poptat ve Vašem okolí, nebo si přečtěte ohlasy na internetu. Existují různé seznamy advokátů a advokátních kanceláří, kde si můžete přečíst recenze na poskytnuté služby, často si dokonce vystačíte např. s katalogem firmy.cz nebo s vyhledáváním na Google. Díky zkušenostem předchozích klientů si uděláte poměrně jasný obrázek o tom, jakou kvalitu služeb můžete očekávat.

Klient by měl vědět, co vlastně poptává

Abyste věděli, koho vlastně hledáte, je dobré mít základní orientaci v problému, který Vás trápí. Podívejte se do našeho právního magazínu, kde řešíme časté otázky a aktuální záležitosti z oblasti práva.

A co můžete očekávat u nás? U advokátní kanceláře AZ LEGAL?

Dbáme na to, aby se každým případem zabýval profesionál, který se v dané problematice maximálně vyzná. Můžete se podívat na zkušenosti našich klientů a zjistit, co klienti říkají právě o našich službách.

Když se obrátíte na naši advokátní kancelář, máte jistotu, že zvolíte profesionály v oboru, kteří si poradí se zvoleným problémem s maximální precizností. Garantujeme pečlivé prověření každého případu a dbáme na dosažení co nejlepších výsledků, jaké jsou v naší moci.

V případě pochybností se na nás neváhejte obrátit v rámci nezávazné právní konzultace, kde společně nalezneme možná právní řešení na problémy, které Vás trápí.

 

A abychom byli co nejvíce transparentní, připravili jsme pro klienty orientační ceny jednotlivých právních služeb, které naleznete zde.


Seznam advokátů a jak najít toho správného?

Nenechte se překvapit! Přihlaste se k našim novinkám a získejte ZDARMA zajímavé ebooky!

pravni-rizika-pri-podnikani
12-rad-jak-nenaletet-podvodnikum

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

A také důležité informace, které by Vám něměly uniknout…

Třeba 12 rad, jak nenaletět podvodníkům!

Nebudeme Vám psát moc často a kdykoliv se můžete odhlásit. Samotný e-book pak najdete zde.

 
Líbí se Vám náš obsah? Prosíme podpořte nás a dejte nám like!