Kupujeme ready made společnost. A vybíráme pečlivě!

Chcete začít podnikat, aniž byste museli projít celým procesem založení a vzniku obchodní společnosti? Nebo potřebujete začít podnikat okamžitě, bez zbytečných průtahů? Řešením pro Vás může být koupě ready made společnosti.

Co je ready made společnost a jaké má výhody?

Ready made společnost je obchodní kapitálová společnost, která je již platně založená, a která vznikla. Je tedy zapsaná do obchodního rejstříku. Tato společnost je prakticky okamžitě připravená vykonávat činnost. V momentě, kdy si společnost koupíte, a bude na Vás převedena, můžete za ni začít jednat. Změna zápisu v obchodním rejstříku má pouze deklaratorní charakter, a proto nemusíte čekat na její provedení. Ready made společnost vznikla za účelem jejího prodeje koncovému zákazníkovi. Výhoda koupě ready made společnosti spočívá především v rychlosti, s jakou můžete za právnickou osobu začít jednat. Kupující má zároveň jistotu, že právnická osoba splňuje všechny zákonem stanovené podmínky a má splacený základní kapitál. Další výhoda je v tom, že sice právně existuje, ale prakticky ještě nevykonávala žádnou činnost. Nemá tedy žádnou obchodní ani účetní historii.

Převod ready made společnosti

Samotný převod ready made společnosti probíhá různě, podle toho, zdali se jedná o společnost s ručením omezeným nebo akciovou společnost. V obou případech je potřeba změnit společníky. U s.r.o. se tak učiní převodem podílu, u a.s. převodem akcií. Převod může být podmíněn souhlasem nejvyššího orgánu (valné hromady) anebo statutárního orgánu (představenstva nebo jednatele). Při koupi ready made společnosti musí tyto procesy formálně proběhnout. Valná hromada musí také zvolit nové členy statutárního orgánu, kteří za společnost budou jednat. Přestože změna v obchodním rejstříku proběhne na základě notářského zápisu do pěti pracovních dní od zápisu, jednat za společnost je možné od okamžiku účinnosti rozhodnutí valné hromady o změně statutárního orgánu.

Přidejte se k 1 500+ podnikatelům

Dostávejte skvělé informace a tipy pro ochranu a rozvoj vašeho podnikání. Nebudete litovat.

Kdykoliv se můžete odhlásit. Odesláním souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů

 

Má koupě ready made společnosti nějaká rizika?

Při koupi ready made společnosti musíte být velmi obezřetní. Musíte si být jistí, že společnost je opravdu nově vzniklá a nikdy nevykonávala činnost. Ověřte si tedy její historii. Společnost nesmí mít žádné dluhy a závazky z minulosti. Odhalit dluhy vzniklé na základě soukromoprávních vztahů je velmi obtížné a tyto informace pro Vás budou nepřístupné. Pokud si však nejste jisti, na základě plné moci, kterou uzavřete se současným jednatelem, máte možnost si ověřit, zdali společnost nemá dluhy vůči orgánům finanční správy nebo jestli proti ní nejsou vedena nějaká soudní řízení. Informace z insolvenčního rejstříku jsou veřejně přístupné, a proto si je můžete snadno ověřit sami bez plné moci. Zároveň zkontrolujte zápis v obchodním rejstříku, a sice jestli osoba, se kterou jednáte, má skutečné oprávnění jednat za společnost, kterou kupujete. Rovněž z rejstříku zjistíte, jestli byl základní kapitál splacen ve stoprocentní výši. Pokud by základní kapitál splacen nebyl a společnost by měla nějaké dluhy, vzniká společníkům ručení do výše souhrnu nesplacených částí vkladů.

Chcete koupit prověřenou ready made společnost a začít rychle podnikat? Pomůžeme Vám a celý ready made společnost pro Vás zajistíme!

Chcete bližší informace?

601 303 666

info@azlegal.cz

radka-conkova120x120

Jsme k dispozici po - pá, 9 - 18 hodin.

Chcete vyřešit Váš problém? Sjednejte si konzultaci s našimi právníky.


Kupujeme ready made společnost. A vybíráme pečlivě!

Ověřené praxí. Pomohou vám uspět v životě
i v podnikání. ZDARMA, včetně našich ebooků. Přihlaste se.

Neodejděte s prázdnou! 
Máme pro vás skvělé tipy.

17123
17129
17131

Kdykoliv se můžete odhlásit. Přihlášením souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů. Samotné ebooky pak najdete zde.

 
Líbí se Vám náš obsah? Prosíme podpořte nás a dejte nám like!