fbpx

Máte e-shop? Nezapomeňte na správné obchodní podmínky!

Máte e-shop? Nezapomeňte na správné obchodní podmínky!

Obchodní podmínky jsou neodmyslitelnou součástí internetových obchodů, bez kterých by tyto obchody nemohli fungovat. Povinností každého podnikatele je zveřejnění obchodních podmínek na příslušných webových stránkách vztahujících se k jejich podnikání. Obchodní podmínky by měli být v souladu s platnými právními předpisy a potřebami daného internetového obchodu.

Jaký je účel obchodních podmínek?

Úkolem obchodních podmínek internetových obchodů je vymezení vzájemných práv a povinností mezi obchodníkem a zákazníkem. Tyto psaná pravidla by měla specifikovat právě ty skutečnosti, které nejsou zákonem vymezeny a jejichž definice je pro internetový obchod důležitá. Také by měli poučit spotřebitele o jeho právech a ochránit obchodníka před zákazníky, kteří svá práva zneužívají.

Správné znění obchodních podmínek ochrání podnikatele před pokutami

Obchodní podmínky nejsou pouhou formalitou, jejich obsah je z velké části stanoven zákonnými požadavky. V případě, že zákonná forma nebude dodržena (obchodní podmínky nebudou aktuální či nebudou v souladu s jinými kritérii právní úpravy), tak je možné udělení pokuty ze strany České obchodná inspekce (ČOI).

I naši právníci se zabývají obchodními podmínkami e-shopů, a to jak z pohledu spotřebitele, tak z pohledu podnikatele. V případě vzniku sporu Vás můžeme zastoupit a postarat se o ochranu Vašich práv.

Nechte si od nás zpracovat kvalitní obchodní podmínky pro Váš e-shop!

Můžete nás kontaktovat na infolince 601 303 666 nebo emailu info@azlegal.cz, nebo si můžete požádat o nezávaznou konzultaci vyplněním jednoduchého formuláře a my se Vám ozveme.


Máte e-shop? Nezapomeňte na správné obchodní podmínky!

Nenechte se překvapit! Přihlaste se k našim novinkám a získejte ZDARMA zajímavé ebooky!

pravni-rizika-pri-podnikani
12-rad-jak-nenaletet-podvodnikum

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

A také důležité informace, které by Vám něměly uniknout…

Třeba 12 rad, jak nenaletět podvodníkům!

Nebudeme Vám psát moc často a kdykoliv se můžete odhlásit. Samotný e-book pak najdete zde.

 
Líbí se Vám náš obsah? Prosíme podpořte nás a dejte nám like!