Pozor na vánoční zadlužování, může se Vám vymstít!

Vánoční zadlužování je typickou českou neřestí, která Vás může dostat do problémů. Češi mají tendenci si půjčovat více, než dokáží splatit. Právě tím se dostávají do začarovaného kruhu neustálého půjčování peněz a narůstu úroků.

Důsledně zvažte, zda si opravdu nutně půjčit potřebujete!

Pokud po důkladném zvážení dojdete k závěru, že si na vánoční dárky potřebujete půjčit, tak doporučujeme informovat se o podmínkách jednotlivých bankovních, ale i nebankovních institucí, které jsou k tomu předurčeny. Ve většině případů se ukáže, že nebankovní instituce nabízejí mnohem horší podmínky než ty bankovní. Jako příklad horších podmínek bychom mohli uvést vyšší náklady na úvěr. Tyto náklady bývají u nebankovních institucí vyšší proto, že po klientovi nepožadují takovou bonitu jako ty bankovní. Klient zde tedy může platit za svou větší rizikovost.

Pozor na poplatky úvěru a další podmínky!

Další riziko se může objevit v situaci, kdy si od úvěrujícího nezjistíme veškeré informace týkající se Vašeho úvěru. Ne vždy to, co se dozvíme prostřednictvím internetu, reklamy či třetí osoby, musí být pravdou.To je důvod, proč je dobré si pročíst smlouvu včetně všech jejich dodatků a příloh! Cenu půjčky nemusí určit jen její úroky, proto je dobré si zjistit, kolik za půjčku, kterou chceme, zaplatíme. Důležitou informací jsou i případné poplatky při dřívějším splacení půjčky či poplatky za zřízení a vedení účtu.

Jak správně řešit pohledávky a další skvělé tipy si nenechá uniknout 4000+ našich spokojených uživatelů 

Kdykoliv se můžete odhlásit. Odesláním souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů

 

Veškeré splátky plaťte včas!

V případě nesplacení úvěru včas může dojít hned k několika nedodržením závazků. Jedním z důsledků je sankční úrok z prodlení, který byl sjednán ve smlouvě, a který Vám úvěrující může naúčtovat. Dalším následkem pozdní úhrady může být také vymáhání náhrady účelně vynaložených nákladů, které úvěrujícímu vznikly v důsledku prodlení. Tyto náklady má úvěrující často uvedeny v sazebníku, který je přílohou každé uzavírané smlouvy o spotřebitelském úvěru nebo přímo ve smlouvě. Dalším důsledkem u některých typů úvěrů může být účtování smluvní pokuty, kdy Vám za každý den zpoždění s úhradou splátky mohou naskakovat další náklady. Velkým problémem může být také zesplatnění celého úvěru. Někteří poskytovatelé totiž mají smluvní podmínky nastaveny tak, že pokud jakoukoliv splátku neuhradíte včas a v plné výši, mohou Vám celý úvěr zesplatnit. To znamená, že po Vás budou požadovat vrácení celé jistiny, případných úroků, které byly původně splatné do budoucna a výše uvedené smluvní pokuty, případně jiné sankce.

Vyberte si správného poskytovatele úvěru!

Obdobných rizik můžeme při půjčování peněz najít hned několik. Ne vždy jsou tyto rizika vytvořena v souladu s právem, proto v případě neshod neváhejte a obraťte se na právního zástupce, který Vám může pomoci posoudit, zda bankovní či nebankovní instituce jedná v souladu s právem. Hned na začátku je však velmi důležité si vybrat důvěryhodného partnera a poskytovatele úvěru. Vyhnete se mnoha potížím při případném vymáhání pohledávek.

Potřebujete pomoc s řešením problémů ohledně úvěrů a vymáhání pohledávek? Obraťte se na naši advokátní kancelář!

Chcete bližší informace?

601 303 666

info@azlegal.cz

radka-conkova120x120

Jsme k dispozici po - pá, 9 - 18 hodin.

Chcete vyřešit Váš problém? Sjednejte si konzultaci s našimi právníky.


Pozor na vánoční zadlužování, může se Vám vymstít!

Ověřené praxí. Pomohou vám uspět v životě
i v podnikání. ZDARMA, včetně našich ebooků. Přihlaste se.

Neodejděte s prázdnou! 
Máme pro vás skvělé tipy.

17123
17129
17131

Kdykoliv se můžete odhlásit. Přihlášením souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů. Samotné ebooky pak najdete zde.

 
Líbí se Vám náš obsah? Prosíme podpořte nás a dejte nám like!