Právní služby pro SVJ a bytová družstva

S čím můžeme pomoci bytovým družstvům a společenstvím vlastníků jednotek?


Jste bytové družstvo nebo společenství vlastníků jednotek a potřebujete řešit právní zastoupení, přípravu smluvní dokumentace, zastoupení před úřady nebo jiné právní záležitosti? Pak jste u nás správně!

Pro bytová družstva a SVJ vykonáváme veškerou právní agendu a zajišťujeme kompletní servis s ohledem na uzavírané smlouvy, spory a jiné potřeby, které jsou s řízením družstva či SVJ nedílně spojeny. Vše pro Vás můžeme připravit tak, aby byly splněny veškeré zákonné požadavky (např. organizace členských schůzí apod.) a v souladu s platnou legislativou. Mimo to, kladneme vždy důraz, aby byla zajištěna právní bezpečnost Vašeho subjektu i osob za subjekt jednající.

Řešíte založení bytového družstva nebo založení SVJ a chcete mít vše perfektně připraveno? Řešíte neuhrazené pohledávky za Vašimi členy nebo chcete odborně připravit stanovy družstva či SVJ, aby byly nejen formálně správně, ale aby i funkčně zajistily bezproblémový chod Vašeho subjektu?

S důvěrou se můžete obrátit na naši advokátní kancelář! Domluvíme společnou nezávaznou schůzku, na které probereme veškeré možnosti, jak Vám můžeme pomoci a ulehčit fungování Vašeho družstva nebo SVJ.

Přehled všech právních služeb pro bytová družstva a společenství vlastníků jednotek naleznete níže.

dobrý právník Praha

NEZÁVAZNÁ ÚVODNÍ KONZULTACE


Potřebujete pomoc s právními záležitostmi pro Vaše bytové družstvo nebo SVJ? Chcete se dozvědět o bližších možnostech dlouhodobé spolupráce s naší advokátní kanceláří nebo zjistit možné návrhy řešení Vašich konkrétních případů, které aktuálně řešíte?

Klientům vždy nabízíme možnost nezávazné konzultace, aby nekupovali zajíce v pytli. V rámci konzultace s Vámi naši právníci individuálně proberou Vaše případy a potřeby a navrhnou nejlepší možné řešení a formát spolupráce.

Popis a ceny vybraných právních služeb pro bytová družstva a SVJ


Zde naleznete nejčastěji využívané služby bytovými družstvy a SVJ. Pokud máte konkrétní individuální požadavky na právní služby, neváhejte nás kontaktovat a my Vám připravíme nabídku na míru.

Zvýhodněné balíčky právních služeb

Pokud chcete mít jistotu, že na Vás právník bude mít vyhrazený čas, když budete opravdu potřebovat, nabízíme klientům pravidelnou předplacenou službu, ve které budete mít předplacený počet hodin, které bude mít právník vyhrazené pro Vás.

Tyto hodiny pak můžete využít v rámci sepisu smluvní dokumentace, právních konzultací nebo zastoupení ve Vašich případech. Předplacený balíček Vám pak také zajistí zvýhodněnou cenu za další hodiny práce právníka.

Tento balíček obsahuje 5 předplacených hodin práce advokátní kanceláře. Hodiny můžete čerpat na konzultace Vašich případů, vypracování smluvních dokumentů nebo zastoupení před protistranou či na soudu.

Cena: 5 490 Kč / měsíc, každá další hodina za 1 190 Kč*

* Nevyčerpané hodiny v daném měsíci se přesouvají do dalšího měsíce, celkem 3x. V případě, že klient hodiny nevyčerpá, pozbývá možnost tyto hodiny v dalším období čerpat.

Tento balíček obsahuje 10 předplacených hodin práce advokátní kanceláře. Hodiny můžete čerpat na konzultace Vašich případů, vypracování smluvních dokumentů nebo zastoupení před protistranou či na soudu.

Cena: 9 990 Kč / měsíc, každá další hodina za 1 090 Kč

* Nevyčerpané hodiny v daném měsíci se přesouvají do dalšího měsíce, celkem 3x. V případě, že klient hodiny nevyčerpá, pozbývá možnost tyto hodiny v dalším období čerpat.

Tento balíček obsahuje 20 předplacených hodin práce advokátní kanceláře. Hodiny můžete čerpat na konzultace Vašich případů, vypracování smluvních dokumentů nebo zastoupení před protistranou či na soudu.

Cena: 19 990 Kč / měsíc, každá další hodina za 990 Kč

* Nevyčerpané hodiny v daném měsíci se přesouvají do dalšího měsíce, celkem 3x. V případě, že klient hodiny nevyčerpá, pozbývá možnost tyto hodiny v dalším období čerpat.

Kompletní servis a dlouhodobé zastoupení

Pokud nechcete, nebo si nemůžete dovolit mít vlastního právníka, kterého zaměstnáte, naše advokátní kancelář Vám nabízí velmi zajímavou alternativu.

Tou je outsourcing právních služeb naší kanceláří. V rámci této služby Vám poskytneme kompletní servis pro řešení Vašich právních záležitostí a případů. Budete tak mít jistotu, že dostanete kvalitní řešení od zkušeného týmu právníků za přijatelnou cenu.

Cena: dohodou, dle náročnosti

Chcete se dostat na zajímavé ceny nějaké služby či produktu a rádi byste uskutečnili výběrové řízení? Naše kancelář Vám pomůže takové řízení uskutečnit a celé zprocesovat. Zajistíme, že výběrové řízení bude provedeno dle veškerých zákonných požadavků, aby nebylo možné ho třetí stranou napadnout.

Na naší nezávazné konzultaci s Vámi rádi probereme Vaše požadavky a na jejich základě Vám dodáme návrh řešení pro získání nejlepšího možného výsledku.

Cena: dohodou, dle náročnosti

Chcete využít dotačních možností a státní podpory nebo podpory ze strany fondů Evropské unie či jejích organů? Na základě Vašich požadavků a vybraného programu Vám poskytneme podporu při zpracování žádosti o dotaci a pomůžeme Vám zajistit splnění všech požadavků ve vybraném dotačním programu, aby byla Vaše šance na získání finanční podpory co největší.

Cena: od 1 290 Kč / hod. nebo jednorázová částka dle náročnosti

Máte nově založené bytové družstvo nebo spočenství vlastníků  jednotek a potřebujete zajistit základní balíček všech právních dokumentů, které jsou pro jeho správné fungování? Nebo již máte veškerou dokumentaci vytvořenou, ale chcete provést její revizi na základě aktuální platné legislativy?

Pomůžeme Vám v obou případech! Domluvte se s námi na nezávazné konzultaci, kde Vaše potřeby a požadavky podrobně probereme.

Cena: dohodou, dle náročnosti

Řešíte v rámci bytového družstva privatizaci domu jednotlivým členům a rozdělení budovy na jednotlivé bytové a nebytové jednotky?

S celým privatizačním procesem Vám rádi pomůžeme. Vypracujeme Vám prohlášení vlastníka k rozdělení jednotek na katastr nemovitostí a připravíme veškerou další dokumentaci k převodu jednotlivých bytových jednotek na členy bytového družstva.

Kontaktujte nás pro bližší informace, kde Vám naši právníci nezávazně navrhnou postup ve Vašem konkrétním případu.

Cena: dohodou, dle náročnosti

Potřebujete pomoci s organizací členské schůze nebo shromáždění vlastníku jednotek? Postaráme se o organizaci schůze za Vás! Zajistíme splnění veškerých zákonných požadavků, rozeslání pozvánek zápisy ze schůze či shromáždění a o další nezbytné záležitosti.

Kontaktujte nás s Vašimi konkrétními požadavky a domluvte si nezávaznou schůzku s našimi právníky, kde s Vámi probereme podrobnosti.

Cena: dohodou, dle náročnosti

Řešíte smlouvy s dodavateli služeb a chcete mít vše v pořádku, formálně správně, a aby byly právně zabezpečeny práva a povinnosti Vás i protistrany? V takovém případě můžeme provést revizi Vašich stávajících, již uzavřených smluv a nebo přípravíme na míru dokumentaci novou.

Domluvte si konzultaci s naší advokátní kanceláří, kde Vám sdělíme veškeré podrobnosti a navhrneme nejvhodnější řešení pro Vás.

Cena: dohodou, dle náročnosti

Potřebujete vyřešit formální záležitosti s úřady? Zajistíme za Vás potřebné registrace na základě Vašich požadavků, komunikaci s úřady a další nezbytné záležitosti pro splnění Vašich zákonných povinností.

Domluvte si nezávaznou konzultaci, na které Vám sdělíme vše potřebné a posoudíme Vaše požadavky!

Cena: od 990 Kč / hod. nebo jednorázová částka dle náročnosti

Řešíte spory se členy Vašeho bytového družstva nebo společenství vlastníků jednotek a potřebujete znát právní pohled na celou věc a možnosti úspěšného řešení daných případů? Porušují členové stanovené povinnosti, které znepříjemňují život ostatním?

Pomůžeme Vám zhodnotit celkovou situaci s ohledem na právní kontext celé věci a případně Vám pomůžeme v rámci procesu vyloučení člena bytového družstva či v dalších nezbytných právních krocích, jako může být zastoupení u soudu a podobně.

Sdělte nám podrobnosti na nezávazné konzultaci, kterou si můžete domluvit na naší infolince!

Cena: od 1 490 Kč / hod. nebo jednorázová částka dle náročnosti

Máte v rámci bytového družstva nebo společneství vlastníků majetek, který spravujete? Se správou majetku Vám rádi pomůžeme! Postaráme se o kompletní přípravu právní dokumentace jako jsou nájemní smlouvy, předávací protokoly, vyúčtování a další nezbytné dokumenty. V případě zájmu zajistíme i technickou správu a údržbu nemovitostí, takže se nebudete muset o nic starat.

Kontaktujte nás s podrobnostmi a domluvte si s námi nezávaznou schůzku, na které probereme veškeré Vaše požadavky a možnosti řešení i spolupráce.

Cena: dohodou, dle náročnosti

Má Vaše bytové družstvo nebo společenství vlastníků jednotek za někým pohledávky? Mohou to být pohledávky za dodavateli služeb, členy bytového družstva či vlastníky jednotlivých bytů v rámci SVJ nebo i zcela jiné pohledávky.

Postaráme se o kompletní řešení, správu a vymáhání pohledávek, včetně řešení v insolvenčních řízeních, žalobách u soudu a následného vymáhání v exekuci.

Ohledně Vašich pohledávek nás neváhejte kontaktovat, na nezávazné schůzce nám sdělíte veškeré podrobnosti a my Vám připravíme na míru zajímavou nabídku na kompletní řešení Vašich pohledávek.

Cena: dohodou, dle náročnosti

Chcete založit bytové družstvo? Zpracujeme Vám zakládací dokumenty a zorganizujeme ustavující schůzi s přítomností notáře. Následně zajistíme návrh na zápis  založeného družstva do obchodního rejstříku a zastoupíme Vás v rámci dalších nezbytných úkonů. Tím Vás zbavíme nutné administrativy, kterou založení bytového družstva vyžaduje a rovněž budete mít jistotu, že námi zpracované dokumenty budou obsahovat veškeré povinnosti stanovené zákonem.

Ozvěte se na naši infolinku a domluvte si nezávaznou konzultaci, na které Vám sdělíme všechny podrobnosti a návrhy na řešení Vašich požadavků.

Cena: od 12 990 Kč

Potřebujete založit společenství vlastníků jednotek? Připravíme Vám všechny potřebné dokumenty, jako jsou stanovy společenství vlastníků jednotek a zajistíme organizaci ustavující schůze včetně potřebných podpisů, zápisů a notáře. Veškerou administrativu, kterou založení SVJ obnáší, tak převezmeme za Vás, takže Vám zbyde čas na věci, které jsou podstatné pro Vás.

Dejte nám vědět Vaše požadavky, domluvte si s námi nezávaznou konzultaci a my Vám rádi vyjdeme vstříc a připravíme vše podle Vašich požadavků.

Cena: od 12 990 Kč

Řešíte spory s protistranou a potřebujete zajistit právní podporu? V takovém případě se můžete s důvěrou obrátit na naši advokátní kancelář, která Vás může zastoupit nejen na mimosoudních jednáních protistranou, ale rovněž i v případě soudního řízení.

Váš případ rádi individuálně posoudíme a za tímto účelem klientům poskytujeme nezávaznou konzultaci, kterou si můžete domluvit.

Cena: od 1 490 Kč / hod. nebo jednorázová částka dle náročnosti

Potřebujete vyjednat smlouvy s dodavateli služeb tak, aby pro Vás byly co nejvýhodnější? Klienty zastupujeme i na jednáních s dodavateli, na které jsme připraveni v rámci právní i obchodní argumentace a jsme schopni dosahovat velmi zajímavých výsledků a tím i velmi zajímavých podmínek pro naše klienty.

Dejte nám vědět, co přesně potřebujete a my Vám pomůžeme s řešením Vašich potřeb.

Cena: od 1 490 Kč / hod. nebo jednorázová částka dle náročnosti

Hledáte pomoc při zrušení bytového družstva nebo SVJ či řešíte jejich likvidaci? Rádi Vám pomůžeme s realizací, v rámci které nejdříve zjišťujeme aktuální právní stav, stav závazků, pohledávek a majetku, a pak navrhujeme nejvhodnější a nejefektivnější postup, jak vše dovést do cíle.

Obraťte se na naši kancelář s konkrétní poptávkou a my Vám rádi nezávazně poradíme, jak řešit Váš případ a následně Vám s jeho konkrétním řešením můžeme pomoci.

Cena: od 18 990 Kč

Samostatné služby

Potřebujete pro Váš dům zajistit vypracování domovního řádu? Domovní řád je jedním ze základních dokumentů, které pomáhají stanovit práva a povinnosti či podmínky užívání bytů a společných částí domu tak, aby bylo zajištěno bezproblémové soužití mezi jednotlivými vlastníky bytů či jejich nájemníky.

Pokud máte zájem o vytvoření domovního řádu na míru Vašemu bytovému domu, rádi Vám připravíme jeho znění podle Vašich požadavků. Kontaktujte nás a můžete si domluvit nezávaznou konzultaci.

Cena: od 4 990 Kč

Prodáváte nebo kupujete movitý majetek do vlastnictví družstva nebo SVJ? Chcete, aby vše proběhlo hladce a byly předem stanoveny veškeré podmínky smlouvy? Rádi Vám vyhotovíme kupní smlouvu na míru podle Vašich potřeb nebo provedeme revizi předložené kupní smlouvy, kterou obdržíte od protistrany.

Cena: od 1 990 Kč

Chcete objednat vykonání díla od dodavatele a chcete mít vše právně podchyceno, aby Vašemu SVJ nebo družstvu nehrozilo riziko vyplývající ze smluvního vztahu s dodavatelem? V takovém případě je třeba mít všechny práva a povinnosti objednatele i zhotovitele řádně zapracovány do smlouvy o dílo.

Smlouvu o dílo Vám profesionálně zpracujeme na míru podle charakteru díla a poradíme Vám, jak vše smluvně nastavit tak, aby bylo Vaše riziko co nejnižší.

Cena: od 1 990 Kč

Potřebujete umístit sídlo bytového družstva nebo SVJ? Připravíme Vám souhlas s umístěním sídla, který je pak následně nutné podat na obchodní rejstřík spolu se zakládacími dokumenty Vašeho subjektu.

Cena: 990 Kč

Nevíte si rady se zápisem družstva či společenství vlastníků jednotek do obchodního rejstříku a chcete, aby zápis do OR proběhl bez problémů? Na základě zakladatelských dokumentů Vašeho subjektu Vám připravíme další požadované dokumenty, vše zkompletujeme a podáme na rejstříkový soud. V případě požadavku soudu na další doplnění se o vše postaráme.

Cena: od 2 990 Kč

Související právní oblasti, které můžete hledat


Velké množství námi poskytovaných právních služeb naleznete na stránce příslušné právní oblasti. To znamená, že např. pokud v kupujete nemovitost, právní služby spojené s řešením nemovitostních obchodů naleznete na stránce oblasti Nemovitosti.

Informace k uvedeným cenám

Veškeré uvedené ceny jsou pouze orientační a konečná cena se může lišit v závislosti na individuálním posouzení případu a jeho složitosti. Konečnou cenu Vám sdělíme ihned po prověření Vašeho případu při první osobní nebo online konzultaci. Podrobné informace k uváděným cenám naleznete na tomto odkazu.

Chcete vědět víc o službách naší advokátní kanceláře?


Také právě od toho jsme tu a vše vám rádi zodpovíme.

601 303 666

info@azlegal.cz